Pracowity i cudowny cz這wiek, i lekarz - pisz o nim pacjenci. Doktor Krzysztof Kuczy雟ki ze Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy znalaz si w gronie o鄉iorga nominowanych do Nagrody im. Kanigowskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pracuje w SP Psychiatrycznym ZOZ im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy, jest ordynatorem oddziału neurologii.

Pacjentka napisała o nim tak:

– Pierwszy raz spotkałam dr. Kuczyńskiego w Szpitalu Wojewódzkim w Białymstoku na Wydziale Neurologii w roku 2010 Tam na leczeniu przebywała moja bratowa w ostatniej fazie choroby nowotworowej z objawami neurologicznymi. Dr Kuczyński zawsze służył radą i niezwykłą troską wobec chorej osoby. To nie tylko lekarz, ale wspaniały człowiek o wielkim sercu. Byłam też pacjentką Pana dr Kuczyńskiego w Poradni Neurologicznej KENDRON w Białymstoku ul. Marjańskiego 3/201. To zacny człowiek i niezwykły lekarz o łagodnym i przyjaznym dla człowieka usposobieniu. Dociekliwy i profesjonalny w stawianiu diagnozy. Poświęca tyle czasu, ile wymaga dana sytuacja. Pracowity i cudowny człowiek, i lekarz.

Poszukiwany lekarz z sercem

W tym roku ponad 70 pacjentów zgłosiło do nagrody 36 lekarzy z całego regionu. Takich, którzy są nie tylko fachowcami w swej dziedzinie, ale też ludźmi obdarzonymi sercem, rozumiejącymi zagubienie człowieka chorego, traktującego go z szacunkiem i empatią. Taki człowiekiem był patron Nagrody, i takich ludzi Kapituła nagradza od ośmiu lat. W tym roku zdecydowała o nominowaniu do Nagrody ośmiu lekarzy. Do tej porty przedstawiliśmy już sylwetki:

– Jerzego Pawluka ze szpitala w Hajnówce;

– Wojciecha Bąkowskiego z Łomżyńskiego Centrum Medycznego;

– Pawła Grabowskiego z Hospicjum Domowego Proroka Eliasza w Nowej Woli;

– Anny Jackowskiej ze szpitala MSWiA w Białymstoku;

– Piotra Kosiorka ze Szpitala Miejskiego PCK w Białymstoku;

– Krzysztofa Kuczyńskiego ze Szpitala Psychiatrycznego ZOZ w Choroszczy.

Kolejni nominowani, to:

– Bożena Sobkowicz z Kliniki Kardiologii Szpitala Uniwersyteckiego w Białymstoku;

– Robert Zbucki z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endykronologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Białymstoku;

Kto otrzyma najwyższe wyróżnienie, czyli statuetkę i nagrodę pieniężną, okaże się 8 kwietnia w Galerii Arsenał (ul. Mickiewicza 2, godz. 16). Wszystkie szczegóły (m.in. regulamin Nagrody, list założycielski o jej ustanowieniu, skład kapituły i fundatorzy, sylwetki poprzednich laureatów) znaleźć można na stronie: doktorkanigowski.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
  Komentarze
  Zaloguj si
  Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
  reklamujecie firm Egis ?
  ju ocenia貫(a)
  0
  0