Radio TOK FM rozpoczyna cykl debat o skutkach reformy edukacji. W ramach akcji "Usłysz swoją szkołę" odwiedzimy 9 polskich miast. Pierwszym z nich, we czwartek, będzie Białystok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszego września system edukacji w Polsce czeka prawdziwa rewolucja. Znikną gimnazja, a system oświatowy wróci do formy sprzed 1999 roku. Po ośmioletniej podstawówce uczeń będzie miał do wyboru czteroletnie liceum, pięcioletnie technikum bądź dwustopniową zawodówkę.

Przeforsowana przez obecne władze reforma dotknie tysiące nauczycieli i pracowników szkół, ale przede wszystkim – ogromne rzesze młodych ludzi i ich rodziców.

Radio TOK FM chce wspólnie ze swoimi słuchaczami zastanowić się nad tym, czego po pierwszym września można się spodziewać. Jakie tak naprawdę zmiany przyniesie reforma i jakie będą jej skutki?

Merytorycznie, a nie politycznie. Rewolucja w białostockich szkołach

Do rozmowy zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, urzędników samorządowych i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej. Sprawdzimy, jakie problemy reforma rozwiąże. A jakie stworzy. Jak zmienią się szkoły? I dlaczego niektóre zostaną zlikwidowane? Czego wciąż nie wiedzą rodzice, a czego nauczyciele? Kto przygotuje pedagogów do nowej roli? I jak zmienią się lekcje?

Podczas akcji „Usłysz swoją szkołę” odwiedzimy 9 polskich miast.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie będzie właśnie Białystok. Dlatego czwartkowy program TOK FM zdominują właśnie problemy tego miasta, ze szczególnym naciskiem na kwestie edukacyjne.

O białostockich i podlaskich szkołach będziemy tego dnia mówić w serwisach informacyjnych i podczas rozmów z ekspertami. Ale przede wszystkim podczas otwartej, transmitowanej na żywo debaty, która rozpocznie się o godzinie 18.

Debata odbędzie się w klubie Zmiana Klimatu przy Warszawskiej 6, poprowadzi je Agata Kowalska. Chce porozmawiać z ekspertami i osobami odpowiedzialnymi za białostocką edukację. Ale przede wszystkim – z Wami.

Serdecznie więc zapraszamy do Zmiany Klimatu, do podzielenia się ze słuchaczami z całej Polski swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami i obawami.

Przyjdź na debatę Radia TOK FM, zadaj pytanie i dowiedz się wszystkiego. Przekaż swoje pytanie lub opinie już teraz: szkola@tok.fm i za pomocą aplikacji mobilnej Mikrofon TOK FM.

Żegnajcie, gimnazja. Tak będzie wyglądać sieć szkół po reformie [MAPY]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem