Do listy międzynarodowych konkursów dla fotografów dołącza właśnie nowy - Grand Prix Interphoto 2017. Ta pierwsza edycja towarzyszy trzeciemu Festiwalowi Fotografii Białystok Interphoto. Od teraz aż do 1 lipca wysyłać można zgłoszenia prac, które oceni jury złożone z ekspertów różnych dziedzin fotografii współczesnej. Nagroda główna to 10 tys. zł i wystawa indywidualna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy, czyli Forum Fotografii i Multimediów, ogłosili właśnie pierwsze, a zarazem jedno z największych działań w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2017, czyli właśnie konkurs fotograficzny.

– Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych projektów fotograficznych, które zostaną zaprezentowane podczas festiwalu oraz wyłonienie zwycięzcy, który otrzyma główną nagrodę 10 tys. zł, a także indywidualną wystawę podczas następnej edycji festiwalu. Jury to światowej sławy fotografowie oraz krytycy sztuki. To Markus Hartmann, Mindaugas Kavaliauskas, Anna Kędziora, Thomas Licek oraz Gabriella Uhl – zapowiada Damian Przestrzelski, jeden z koordynatorów festiwalu.

Festiwal, a więc i prezentacja konkursowych prac odbędzie się we wrześniu. Termin nadsyłania prac mija 1 lipca, po czym komisja wybierze 10 osób, których prace zostaną wystawione podczas festiwalu, a następnie jedną, która otrzyma główną nagrodę.

Konkurs ma charakter otwarty. Do udziału zapraszani są wszyscy fotografowie. Konkurs nie zakłada żadnych ograniczeń co do wieku uczestników, jednak w przypadku niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. Nie ma też żadnych ograniczeń dotyczących tematu i techniki wykonania, ale oceniane będą jedynie całe projekty – już zakończone lub będące na ukończeniu. Pojedyncze zdjęcia nie będą przyjmowane. Każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia tylko jednego projektu.

Wszelkie dodatkowe informacje co do zasad można znaleźć na stronie: INTERPHOTO

Festiwal odbywa się pod patronatem "Gazety Wyborczej".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem