O polskim dziedzictwie na wschód od naszych granic, relacjach z sąsiadami, czy sytuacji szkolnictwa i mediów rozmawiać będą dziś uczestnicy otwartej debaty poświęconej mniejszości polskiej na Białorusi, Litwie i Łotwie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Debata została zorganizowana pod hasłem: „Polacy jako mniejszość narodowa na Białorusi, Litwie, Łotwie – położenie prawno-polityczne". Jej prelegentami będą: Andrzej Poczobut – dziennikarz, korespondent „Gazety Wyborczej”, członek Zarządu Głównego Związku Polaków na Białorusi, Halina Smulko – dyrektorka Państwowego Gimnazjum Polskiego im. Józefa Piłsudskiego w Daugavpils na Łotwie oraz Edyta Maksymowicz – dziennikarka, od 1998 roku korespondentka TVP na Litwie i w krajach bałtyckich.

Podczas spotkania poruszanych ma być szereg tematów, m.in. polskiego dziedzictwa na Wschodzie, relacjom z sąsiadami, sytuacji polskich szkół i mediów. Przewidziana jest również dyskusja z publicznością. Organizatorami debaty są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku oraz marszałek podlaski. Początek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego (ul.Wyszyńskiego 1; sala 115) o godz. 11.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem