W piątek (24.03) wieczorem białostoczanka Dominika Czarnecka zadebiutuje ze swoją autorską kolekcją na Gali Amber Look 2017 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Stroje skomponowane z ptasimi piórami będą prezentowane w zestawieniu z biżuterią marki Bondarowski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dominika Weronika Czarnecka dotąd znana była głównie z działań biznesowych i charytatywnych. Z wykształcenia – prawnik, z zawodu – manager, freelancer i społecznik, współzałożycielka Fundacji im. Rodziny Czarneckich, a także związana z imprezą modową Fashionable East białostoczanka, od dawna fascynowała się modą, a teraz ma okazję pokazać kompletną kolekcję na wydarzeniu modowym w Gdańsku.

Pióra bażancie, pawie i kogucie

Jak podkreśla, projektuje z pasji, miłości i potrzeby – pasji do mody, miłości do piękna i potrzeby noszenia rzeczy wyjątkowych.

– Rzeczy, które przez lata projektowałam na własny użytek, moje koncepcje, wizerunek kobiety niewymuszenie eleganckiej, zaskarbiły serca zarówno znawców mody, jak i kobiet w różnym wieku. Dlatego zdecydowałam się pokazać projekty, które są inne niż ja na co dzień, ale za to bardzo zgodne z moim charakterem – podkreśla projektantka.

Kolekcja „Black Orchid” utrzymana jest w kolorze granatu i czerni. Do jej przygotowania wykorzystano m.in. tiul, naturalne pióra kogucie, bażancie i pawie.

Kolekcja powstała w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na rok 2017 na realizację projektu: „Przygotowanie kolekcji mody na Galę Amber Look 2017".

Dzieła sztuki

Dominika zaprezentuje swoją kolekcję w duecie z Elizą i Krzysztofem Konradem Bondarukami, którzy od wielu lat pracują w zawodzie złotników pod marką Bondarowski. Ich biżuteria wyróżnia się tym, że jest w 100 procentach wykonywana ręcznie, są to pojedyncze unikatowe dzieła sztuki.

Oboje są członkami Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz Stowarzyszenia Bursztynników Gdańskich. Współpracują często z projektantkami mody, promując swoją biżuterię z bursztynem i zarazem województwo podlaskie na pokazach mody. Swoje prace prezentowali na wystawach w Polsce, Japonii, Australii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Uczestniczą również w targach biżuterii Amberif, Ambermart, Jubinale, Złoto Srebro Czas, Tokio Expo.

Dotychczasowe sukcesy to wyróżnienie za pracę „Storczyk” w 2015 roku na targach Ambermart oraz złoty medal Mercurius Gedanensis za mistrzostwo jubilerskie na targach AMBERIF 2016 za pierścionek „Czarna orchidea”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem