Dziewczyna wracała ze szkoły, nagle obok zatrzymał się samochód, do którego wciągnięto 15-latkę. Całe szczęście jeden ze świadków szybko zawiadomił policję i sąsiadów. Mieszkańcy ruszyli w pościg. Padły strzały, samochód wylądował na drzewie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To nie scenariusz filmu. Zdarzenie miało miejsce w Jabłonce Kościelnej w gminie Wysokie Mazowieckie.

W środę we wczesnych godzinach popołudniowych, uczennica miejscowego gimnazjum wracała do domu, kiedy obok niej zatrzymał się samochód. Według świadka zdarzenia, dziewczyna została do niego wciągnięta siłą. Osoba, która widziała porwanie zawiadomiła policję i okolicznych mieszkańców.

Wieś ruszyła na pomoc. W poszukiwania, oprócz funkcjonariuszy, zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Po półtorej godzinie udało się dziewczynę odnaleźć.

Według relacji świadków, w pobliskim lesie sprawców zauważył myśliwy, który w stronę samochodu porywaczy oddał strzały. Auto uderzyło w drzewo, mężczyźni zaczęli uciekać pieszo, po chwili zostali zatrzymani przez policję. Dziewczyna trafiła do szpitala.

Jak się okazało, sprawcami porwania byli mieszkańcy sąsiednich wsi.

– Zatrzymani mają 24 i 30 lat. Jeden z nich był już znany policji. W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi – relacjonował Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Sprawą zajęła się prokuratura.

– Sprawa jest prowadzona w kierunku pozbawienia wolności osoby małoletniej. Prowadzone są intensywne czynności mające na celu zebranie wszelkiego materiału dowodowego, który pozwoliłby na ewentualne sformułowanie zarzutów i ich przedstawienie osobom, które zostały zatrzymane – mówił w tvn24 Grzegorz Kryszpin z Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem.

Gimnazjalistka, przebywa już w domu, jest pod opieką rodziny i psychologa. Sprawcy porwania w piątek (24.03) mają zostać doprowadzeni do sądu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wyrwać chwasty !!! Powinni połamać im łapy i nogi aby już nigdy nie mogli chodzic
  już oceniałe(a)ś
  0
  0