W piątek i sobotę (24-25.03) robiąc zakupy w blisko 50 sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lewiatan w Białymstoku i okolicy możesz wesprzeć ogólnopolską wielkopostną zbiórkę żywności "Tak, Pomagam!". Białostocka Caritas bierze udział w akcji po raz dwunasty, a zaangażowanych w nią jest około pół tysiąca wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek zbiórka odbywać się będzie w godz. 12:00 – 20:00, a w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00. W trakcie przedświątecznej akcji wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz te łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

– Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”

Większość produktów trafi do Centrum Pomocy „Samarytanin”, gdzie będzie rozdzielana pakietami.

„Samarytanin” każdego miesiąca wydaje ponad pół tysiąca paczek żywnościowych. Otrzymują je osoby samotne, matki samotnie wychowujące dziecko, rodziny, które nie mają dochodów, bezdomni i osoby pozostające na bardzo niskich rentach, emeryturach czy korzystające z zasiłków.

– Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi – jest to ważny dar serca, dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. Najubożsi nas potrzebują, dlatego zwracam się z prośbą o tą podstawową pomoc, by inni mogli mieć odrobinę spokojniejsze jutro – bo są i tacy, którzy nie mają czym nakarmić swoich dzieci i siebie – apeluje ks. Grzegorz Boraczewski, dyrektor Centrum Pomocy „Samarytanin”.

 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem