Po wyczerpuj帷ych, dwudniowych prezentacjach, poznali鄉y finalist闚 krajowej edycji konkursu firmy Microsoft - Imagine Cup. W zestawieniu TOP 15 znalaz造 si dwa zespo造, kt鏎ych cz這nkami s studenci Politechniki Bia這stockiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żacy, z drużyn Univerko i Besos, zakwalifikowali się do kolejnego etapu największego na świecie konkursu technologicznego. – Oba zespoły startują w kategorii Projekt Innowacyjny. Finały krajowe tegorocznej edycji konkursu Imagine Cup 2017 zaplanowano na 26 – 27 kwietnia – mówi Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej.

Izabela Kardasz i Mateusz Doroszko zaprezentowali projekt Univerko. To portal dla studentów oraz absolwentów łączący trzy sfery: nauki, pracy i rozrywki. Aplikacja ma ułatwiać komunikację między studentami oraz wykładowcami. Jej użytkownicy będą mogli organizować się w grupy, współpracować ze sobą, udostępniać pliki, notatki, informacje, wspólnie pisać sprawozdania, ustalać terminy. Założeniem projektu jest także pomoc w zdobyciu pracy, praktyki czy stażu w wybranym zawodzie.

Z kolei zespół Besos tworzą Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk. Ich projekt Anima to urządzenie, które można umieścić w dowolnym miejscu: na biurku, w kuchni, w przedpokoju. Jego zadaniem jest przekazywanie wiadomości lub przypominanie o ważnych informacjach pozostawionych przez współlokatorów czy przyjaciół. Projekt wykorzystuje technologię beacon, a notatki odczytuje się na telefonie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem