Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Przewodniczącym rady białostockiego ośrodka telewizji został Roman Czepe, a wiceprzewodniczącymi – Jadwiga Piotrowska i Andrzej Duda. Roman Czepe (PiS) był jedynym zgłoszonym kandydatem na funkcję przewodniczącego. W tajnym głosowaniu uzyskał czternaście głosów poparcia, jeden był przeciw. Z nowo wybranych członków rady posiada największy staż pracy w Radzie Programowej TVP Białystok – zasiada w niej od 2007 r. (był jej wiceprzewodniczącym). W latach 2004-2005 był członkiem Rady Programowej Radia Białystok (pełnił funkcję sekretarza). Zrezygnował z członkostwa po wyborze do Sejmu w 2005 r. Był burmistrzem Łap dwóch kadencji. Jest doradcą wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego. Do Rady Programowej zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zabieganie o obiektywizm

Jak czytamy w komunikacie przesłanym nam, po wyborczym posiedzeniu rady TVP Białystok, za główny cel w tej kadencji Czepe stawia „zabieganie o stabilność finansowania ośrodka oraz o właściwe miejsce i rolę ośrodków regionalnych w strukturze, działalności i programie telewizji publicznej, jaką jest Telewizja Polska SA, a także zapowiada rzetelną i merytoryczną pracę oraz obiektywną – ponad podziałami politycznymi – debatę nad programem ośrodka i realizacją przez TVP3 Białystok misji telewizji publicznej”.

Andrzej Duda, burmistrz Kolna (PiS), do rady białostockiego ośrodka telewizji zgłoszony został także przez PiS. Zasiada w niej trzecią kadencję. Jadwiga Piotrowska jest w niej po raz pierwszy. Była kandydatką NSZZ „Solidarność”. Kadencja rady jest czteroletnia, zaś przewodniczący i zastępcy wybierani są na rok.

Przestrzeganie misji

Z kolei na czele Rady Programowej Radia Białystok stanęła – zgłoszona do rady również przez PiS – Bożena Nienałtowska (katechetka; stratowała do Sejmu w ostatnich wyborach z list tej partii). Zasiada w niej po raz pierwszy. Wiceprzewodniczącym został Jan Perkowski (przewodniczący klubu radnych PiS w radzie powiatu białostockiego). Sekretarzem została Kamilla Łaguna Raszkiewicz (pedagog społeczny).

– Naszym celem w tej kadencji rady będzie rzetelna praca nad programem, zwiększenie słuchalności naszej rozgłośni i przestrzeganie misji radia publicznego – mówi Perkowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.