Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chodzi o dofinansowanie bieżącej działalności i inwestycji czterech miejskich instytucji.

Teatr i galeria

- Największą kwotę - 400 tys. zł - prezydent planuje przyznać Białostockiemu Teatrowi Lalek na I etap modernizacji małej sceny. Dzięki tej dotacji, pieniądzom z ministerstwa kultury oraz własnym instytucja będzie mogła dostosować infrastrukturę małej sceny teatru do europejskich standardów - mówi Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
Galeria im. Sleńdzińskich zyskałaby 260 tys. zł na wydatki związane z rozpoczęciem działalności statutowej w niedawno otrzymanym budynku przy ul. Wiktorii 5. W odnowionym domu z 1912 roku mają być gromadzone i eksponowane zbiory fotografii.

Muzeum Pamięci Sybiru

Jeśli radni podczas sesji 27 marca przegłosują prezydencki wniosek pozytywnie, zwiększyłby się też budżet Domu Kultury „Śródmieście”. Dodatkowe 30 tys. zł dofinansowałoby utrzymanie siedziby przy ul. Kilińskiego.

Powiększono by też budżet Muzeum Pamięci Sybiru - 70 tys. zł miałoby wspomóc działalność merytoryczną placówki.

...i Oktawa

- Prezydent proponuje też, by 150 tys. zł przeznaczyć na zakup usług kulturalnych i artystycznych związanych z organizacją festiwalu Podlaska Oktawa Kultur przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury [prowadzony przez samorząd województwa podlaskiego-red.] - informuje Kowalska.– Projekt zwiększenia budżetu miasta o dodatkowe pieniądze na kulturę został skierowany pod obrady Rady Miasta Białystok na sesję, która odbędzie się 27 marca – mówi Anna Kowalska z białostockiego magistratu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.