Kolneńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa na łączną kwotę około 100 tysięcy złotych. 29-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie na podstawie informacji operacyjnej ustalili, że 29-letni mieszkaniec Warszawy kilkakrotnie oszukał mieszkańca powiatu kolneńskiego.

– Oszustwa polegały na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na kwotę około 100 tysięcy złotych oraz na próbach oszustwa na kwotę około 200 tysięcy złotych. Mężczyzna na podstawie sfałszowanych dokumentów kilkukrotnie pobrał od mieszkańca powiatu kolneńskiego prowizję z tytułu pośrednictwa sprzedaży energii elektrycznej – relacjonują mundurowi.

Oszust został zatrzymany na terenie Warszawy. Jak się okazało podczas zatrzymania, w celu utrudnienia identyfikacji miał zmieniony wygląd.

W ostatni piątek mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Kolnie usłyszał 8 zarzutów doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z tytułu pobrania prowizji na podstawie sfałszowanych dokumentów. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Łomży został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem