Wirtualna rzeczywistość na wyciągnięcie ręki. Specjalne okulary VR - gadżet promocyjny Politechniki Białostockiej - zdobyły trzecie miejsce w tegorocznym konkursie Genius Universitatis. Brało w nim udział 37 uczelni i 108 projektów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konkurs na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej organizuje od 6 lat wydawnictwo edukacyjne Perspektywy Press. Rozstrzygnięto go podczas trwającego w weekend XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego 2017 w Warszawie, gdzie Politechnika Białostocka prezentowała wyróżnione gogle, interaktywny spacer wirtualny po uczelni oraz najnowszą ofertę kształcenia.

– Wysokiej jakości soczewki i szeroki kąt widzenia służą do poznawania – przy pomocy własnych smartfonów i ściągniętej aplikacji – wirtualnej rzeczywistości 3D. Okulary przygotowane są do samodzielnego złożenia. Kartonowa forma opatrzona jest specjalnie zaprojektowaną grafiką, która spójna jest z ubiegłoroczną kampanią rekrutacyjną Politechniki Białostockiej w internecie "Inny wymiar studiów", a także z interaktywnym spacerem wirtualnym stworzonym dla każdego wydziału uczelni – mówi Dorota Sawicka, rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej. – Oceniane były nowatorstwo i kreatywność, spójność z wartościami uczelni, czytelność i przyjazny charakter przekazu, estetyka i wartości artystyczne oraz umiejętny dobór narzędzi. Konkurs obejmował w tym roku 7 kategorii: reklama prasowa i event wspierający rekrutację, kampania w mediach społecznościowych, rekrutacyjny serwis internetowy, video online, content marketing oraz gadżet promocyjny.

I w tej ostatniej kategorii nagrodzona została Politechnika Białostocka.

Pomysły na akcje promocyjne uczelni oceniała kapituła złożona ze uznanych ekspertów marketingu: Katarzyna Dragović, Jacek Kotarbiński, Paweł Tkaczyk, Leszek Stafiej, Jacek Szlak, Dariusz Puzyrkiewicz oraz Bianka Siwińska – redaktor naczelna miesięcznika Perspektywy.

Pierwsze miejsce w kategorii gadżet promocyjny wspierający rekrutację zdobyły kamienie bazaltowe z napisem „Transmutacja” przygotowane przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem