Do Białegostoku przyjechało Miasteczko Zmysłów. To atrakcja złożona z 20 interaktywnych eksponatów rozwijających ciekawość i wiedzę o zjawiskach w fizyce oraz z licznych animacji dla milusińskich. W sobotę (11.03) Spodki, w których wylądowało miasteczko, odwiedziło sporo rodzin z dziećmi. Okazja będzie jeszcze w niedzielę (12.03). A wstęp jest bezpłatny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do specjalnej foto-budki można było włożyć głowę tak, by wyglądała jak danie usmażone na patelni i podane na stół. Dzieci mogły sterować robotami-pająkami pokonującymi tor. Można było wywołać wir wodny, poprzeglądać się w krzywych zwierciadłach, zajrzeć do studni bez dna, zmierzyć się z odwróconym pisaniem...

Tego typu eksperymenty czekały na dzieciaki w sali galerii WOAK w Spodkach (ul. św. Rocha 14). Z kolei na sali ze sceną sporo było miejsca na fikanie, skakanie i taniec – bo do dyspozycji dzieci był basen z piłeczkami, piankowe zabawki, a przede wszystkim moc zabaw z animatorami. Dzieci mogły między innymi polepić różne formy w kolorowym księżycowym piasku.

AGNIESZKA SADOWSKA

Tego typu rozrywki przyjechały do Białegostoku w ramach akcji Miasteczko Zmysłów organizowanej przez portal Babyonline.pl, Magazyn „Mamo To Ja” przy współpracy z Kinder Niespodzianką, stąd obecność na imprezie olbrzymiej żywej maskotki Pana Kinderino. Przez pierwszy dzień zainteresowanych było sporo, ale nie do tego stopnia, by był tłok czy oczekiwanie na wejście.

Dla rodziców przygotowano z kolei specjalne warsztaty prowadzone przez Dominikę Słomińską – neuropsychologa i psychologa dziecięcego, która opowiadała o tym, w co się bawić z dziećmi, by odkrywać ich talenty i rozwijać zmysły.

– Bardzo fajna atrakcja na weekend, spędziliśmy tu dwie godziny i od niektórych zabaw dzieci było trudno odciągnąć – mówi pani Marta Kamińska, mama Patryka i Milenki.

AGNIESZKA SADOWSKA

– Nie jest to może skala tego, co oferuje Centrum Nauki Kopernik, ale to fajne interaktywne zabawki, które czegoś uczą, dają dzieciom nie tylko możliwość wyżycia się ruchowego, jak też tego, by trochę pokombinowały, poznały coś innego – dodaje Karolina Drobnicka, która przyszła z córką Ewą i jej koleżankami.

W niedzielę (12.03) Miasteczko Zmysłów będzie można odwiedzić od 10:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:30). Jest także jedna dwugodzinna sesja zajęć psychologicznych o godz. 11:00.

AGNIESZKA SADOWSKA

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem