Tona cukru, 600 litrów gotowego alkoholu i 14 tysięcy litrów przygotowanego zacieru. Nielegalna fabryka alkoholu funkcjonowała na obrzeżach Czarnej Białostockiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Bimbrownię policjanci odkryli na obrzeżach Czarnej Białostockiej. Działała ona w opuszczonym budynku. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 39 oraz 49 lat zaangażowanych w ten proceder zostało zatrzymanych- relacjonuje Tomasz Krupa z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Na miejscu policjanci odkryli 600 litrów gotowego nielegalnego alkoholu, 70 beczek o pojemności około 200 litrów każda pełne gotowego zacieru czyli 14 tysięcy litrów. Poza alkoholem mundurowi znaleźli także półprodukty w postaci: 1,5 tony cukru, syropy w 5 litrowych pojemnikach do nadawania smaku i koloru, szklane butelki, korki oraz etykiety.

Zatrzymanym mężczyznom zgodnie z ustawą za produkcję nielegalnego alkoholu grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem