Przed nami jeszcze wiosna i lato, ale pracująca w Białymstoku projektantka Elwira Horosz zaprezentowała już kolekcję na sezon jesień/zima 2017/18. Połączenia delikatnych, niegrzecznych koronek z mocnymi tkaninami inspirowanymi blachą, ciemna, stonowana kolorystyka z dominacją antracytu - to propozycje dla kobiety delikatnej, ale pewnej siebie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Kokieteria”, „Różnorodność”, „Triumf Kobiecości”, a ostatnio „Forza” – wszystkie te poprzednie kolekcje Elwiry Horosz oscylują wokół wydobycia kobiecej indywidualności, i tak jest z tą najnowszą, zaprezentowaną w czwartkowy wieczór na pokazie mody w Alfa Centrum. Tu projektantka prowadzi swoje atelier, ostatnio też wspiera poradą panie robiące zakupy w tym centrum handlowym, i po raz drugi postanowiła pokazać też w Alfie premierowo swoją kolekcję. Na całości składa się 15 sylwetek.

– Klasycznie stawiam na kobiecy indywidualizm i pewność siebie, staram się łapać balans pomiędzy strefami piękna, lekkości i demoniczności. Raz mamy obraz kobiety delikatnej, raz – bardzo dynamicznej, ale na pewno budzącej emocje – opisuje w rozmowie z „Wyborczą” najnowszą kolekcję Elwira Horosz.

AGNIESZKA SADOWSKA

W kolekcji mamy dużo połysku, do tego zderzenia tkaninowe.

– W kolorystyce jest antrcyt, złoto i czerń, mocne tkaniny połączone zostały z ręcznie robionymi koronkami i prześwitami, ale wydaje mi się, że te zderzenia dobrze razem funkcjonują – zauważa projektantka. – To taka przekorna, rockowa romantyczka i elegancja z przymrużeniem oka.

Wśród form pojawiają się spodnie i sukienki zestawione z bluzami. Poszerzanymi rękawami autorka nawiązuje do tendencji z lat 70-tych.

Wszystkie elementy nowej kolekcji będzie można kupić w butiku, który w ostatnich dniach przeniósł się do zabytkowego budynku Merkury w Alfie.

Pokazowi towarzyszyła cześć artystyczna z mini recitalem Katarzyny Garłukiewicz, pokazami tanecznymi grupy Kolor Dell’Arte oraz Niepublicznej Szkoły Tańca.

AGNIESZKA SADOWSKA

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem