Na co dzień nie mają lekko, bo zmagają się z ciężkimi i przewlekłymi chorobami swoich pociech. To mamy dzieci, które są pod opieką domowego hospicjum, Fundacji "Pomóż Im" oraz te, które ze swymi maluchami przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. W Dniu Kobiet pamiętano o nich w sposób szczególny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każda mama z rąk prezesa Fundacji „Pomóż Im” – Arnolda Sobolewskiego – otrzymała wyjątkową kompozycję kwiatową. Bukiety na ten szczytny cel przekazała niedawno otwarta w Białymstoku Kwiaciarnia w Pudełku.

W Dzień Kobiet firmy się popisały

– Zdecydowałyśmy się przekazać te symboliczne kwiaty na rzecz hospicjum dla dzieci i powiem szczerze, że zrobiłyśmy to z największą przyjemnością. Ale nie jest to tylko nasza zasługa – zaznacza Barbara Kudarewska, współwłaścicielka Kwiaciarni w Pudełku. – Nasze pracownice wykonały kawał świetnej roboty i stworzyły naprawdę piękne kompozycje. Dodatkowe wsparcie otrzymałyśmy od naszych parterów. Wymienić należy hurtownię kwiatów Magnolia, hurtownię opakowań Kevlar i pana Bogumiła Syczewskiego, który przekazał nam za darmo pudełka.

To właśnie Kwiaciarnia w Pudełku tworzy unikalne kompozycje typu flower box, a z okazji Dnia Kobiet „Fundacja Pomóż Im” otrzymała nieodpłatnie 55 takich bukietów.

– Zapewniamy, że jeżeli jeszcze kiedykolwiek będziemy mogły przyczynić się do czyjegoś uśmiechu i choćby krótkiej chwili radości, na pewno wesprzemy białostockie hospicjum dla dzieci – mówi Małgorzata Michalczuk, współwłaścicielka „Kwiaciarni w Pudełku”.

Obie panie podkreśliły, że co roku na rzecz fundacji przekazują zresztą jeden procent swego podatku.

Kwiaty dla mam podopiecznych Fundacji 'Pomóż Im' w Dniu Kobiet
Kwiaty dla mam podopiecznych Fundacji 'Pomóż Im' w Dniu Kobiet  Fundacja 'Pomóż Im'

Życzenia wytrwałości i odwagi

Jedną z mam, którą odwiedził Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” była Paulina Zduniak. Życzył jej przede wszystkim wytrwałości i odwagi, a także tego, by spełniły się jej największe marzenia.

– To było dla mnie wielkie i bardzo miłe zaskoczenie. Dzięki hospicjum łatwiej jest nam żyć i walczyć z chorobą naszej córeczki, otrzymujemy zarówno wsparcie w postaci środków medycznych, fachowej pomocy, ale też mamy oparcie w ludziach, pomoc duchową. To, że dzisiaj dostałam ten przepiękny bukiet, jest jeszcze jednym dowodem na to, że Fundację „Pomóż Im” tworzą naprawdę wspaniali i niezastąpieni ludzie – mówiła wzruszona pani Paulina.

Jej niespełna roczna córeczka Natalia, od połowy zeszłego roku jest podopieczną hospicjum. Cierpi z powodu poważnych wad genetycznych i jest karmiona sondą.

Takie same prezenty otrzymały kobiety, które razem ze swymi dziećmi przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w UDSK.

– W tym dniu pamiętamy o wszystkich kobietach, ale szczególnie o mamach, którym jest bardzo ciężko. Te kwiaty niech będą symbolicznym hołdem za ich trud i poświęcenie – mówi prezes Fundacji „Pomóż Im” Arnold Sobolewski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem