W niedzielę policjanci zatrzymali 19 pseudokibiców, którzy przyjechali do Białegostoku z Wrocławia. Mundurowi zabezpieczyli przy nich narkotyki, pałki teleskopowe i materiały pirotechniczne. Wśród zatrzymanych są też kibole, którzy okradli jeden z okolicznych sklepów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę (05.03) policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Jagielloni i Śląska Wrocław. Do Białegostoku przybyło ponad 400 kibiców z Wrocławia. Już przed rozpoczęciem spotkania tuż po godzinie 14.00 policjanci zatrzymali nietrzeźwego 20-latka, który próbował wnieść na teren stadionu materiały pirotechniczne. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Natychmiast został zatrzymany.

Pałki, petardy i marihuana

W czasie trwania meczu z trybuny kibiców drużyny gości wyrzucona została petarda. Mundurowi zaczęli ustalanie wizerunku pseudokibica, który dopuścił się tego przestępstwa. 24-latek został zatrzymany zaraz po zakończeniu meczu. Kolejny z pseudokibiców wpadł gdy odbierał z depozytu swój bagaż. Ujawnione zostały przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany i materiały pirotechniczne, których posiadanie jest zabronione. Kolejny z mężczyzn posiadał dwie pałki teleskopowe w plecaku. Mundurowi znaleźli też przy nim też sportowe ochraniacze na zęby.

Zatrzymani przez policjantów pseudokibice odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Za popełnione czyny grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

– Dzięki właściwiej postawie i pracy służb porządkowych organizatora, dotyczących rzetelnie prowadzonych kontroli zawartości bagaży i współpracy z policją przy zatrzymywaniu sprawców przestępstw podczas imprezy masowej, uniknięto eskalacji przestępstw na trybunie kibiców gości – zauważają funkcjonariusze z biura prasowego białostockiej komendy.

Kradzież w sklepie

Do kolejnych zdarzeń z udziałem wrocławskich kiboli doszło podczas przejazdu autobusami do miejsca, gdzie oczekiwał na nich specjalny pociąg.

– W Horodnianach zepsuł się autobus, którym jechali kibice. Za nim zatrzymał się kolejny. Z dwóch pojazdów wszyscy wyszli na ulice. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do tego, żeby podróżujący autobusami kibice zeszli na chodnik i nie tamowali ruchu. Po chwili grupa weszła do pobliskiego sklepu. Mundurowi natychmiast zainteresowali się tymi osobami. Szybko okazało się, że to pseudokibice, którzy postanowili nie płacić za zabrane produkty. Policjanci od razu podjęli czynności w stosunku do tej grupy mężczyzn. Zatrzymali w sumie 15 osób – opowiadają mundurowi.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Teraz kryminalni ustalają, jaki był udział zatrzymanych mężczyzn w tym zdarzeniu.

– Prosimy wszystkich świadków zdarzenia z Horodnian z udziałem wrocławskich pseudokibiców o osobisty kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, lub pod numerem telefonu /85/ 670 34 20, bądź pod numerem alarmowym 997 – apelują policjanci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Biedronka napadła na Patriotów, oni się tylko nieśmiało bronili. A dragi skonfiskowali mocno opalonym studentom i mieli oddać policji. Całe wydarzenie jest prowokacją za srebrniki Sorosa i ma na celu podważenie odwiecznej polskości Wrocławia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Stadionowi patrioci repolonizowali Biedronkę?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie może być! Marihunaen przy "patryjotach"? Okradanie Biedronki? To musiała być prowokacja! Andrzej powinien ich zaocznie uniewinnić!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Koledzy Dutkiewicza, w druzyne pilkarska wpompowal juz naszych 120 mln zl i konca nie widac
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kibice wyklęci , Mariusz już jedzie .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0