Każdego roku w Środę Popielcową Caritas rozpoczyna akcję "Jałmużna wielkopostna", której celem jest pozyskanie środków na pomoc i leczenie dzieci oraz osób starszych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja polega na zbieraniu ofiar do „Skarbonek Miłosierdzia”, które rozprowadzane są głównie wśród dzieci i młodzieży za pośrednictwem parafii i Szkolnych Kół Caritas. Wypełnione skarbonki przynoszone są do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a następnie przekazywane do Caritas.

– Jałmużna Wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna, której celem jest zwrócenie uwagi społecznej i konkretnych ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży, na los osób chorych i starszych oraz konkretna pomoc na ich rzecz. To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy – tłumaczy ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Białostocka Caritas w tym roku przygotowała 11 tysięcy „Skarbonek Miłosierdzia”, które trafią do wszystkich parafii naszej archidiecezji. W ubiegłym roku, dzięki akcji udało się pozyskać 34 941,40 złotych.

– Kampania ma charakter ogólnopolski i jest prowadzona od 1995 roku. Od 2000 roku Jałmużna Wielkopostna jest akcją ekumeniczną, w którą poza Caritas Kościoła Katolickiego włączają się również Eleos Kościoła Prawosławnego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – zauważa Bogumiła Maleszewska, rzecznik białostockiej Caritas.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem