Dziś (28.02) o godz. 18.30 w Domu Ludowym w Supraślu będzie miało miejsce kolejne spotkanie z podróżnikiem. Tym razem Maciej Sawicki opowie o wyprawie na Spitsbergen.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Klub Globtroterów ToTuToTam uruchomiły w styczniu cykl spotkań z podróżnikami. Odbywają się one w każdy ostatni wtorek miesiąca w Domu Ludowym.

Tym razem słuchacze przeniosą się daleką północ, a właściwie to na najbardziej północne lotnisko świata, do którego docierają komercyjne rejsy – Longyearbyen. To największe miasto archipelagu Svalbard.

Spitsbergen, największa wyspa archipelagu, zaskakuje na każdym kroku. Latem słońce nie zachodzi tam w ogóle. Rybitwa okazuje się groźniejsza od niedźwiedzia polarnego. Nie można iść na spacer bez broni. A do tego wszystkiego jest formalny zakaz umierania.

Podczas spotkania będzie dużo więcej takich ciekawostek. A wszystko w klimacie mroźnego wiatru, lodowców, opuszczonych miast. Będzie o tym dlaczego, nawet jeśli lubimy ciepłe południe, warto latać na północ. Gość klubu opowie też, jak zorganizować samemu wyjazd na Spitsbergen i dlaczego jest to wyjazd dla każdego.

Maciej Sawicki to białostocki podróżnik, współautor bloga Gapienamape. Od kilku lat udowadnia, że ani etat, ani niski budżet nie musi przeszkadzać w podróżowaniu. W 2016 roku mając 26 dni urlopu odwiedził Patagonię, Islandię, Maltę, Spitsbergen, Namibię, Seszele oraz Dubaj. Ma na koncie m. in. podróż dookoła świata, 6 kontynentów, ponad 50 państw, ponad 150 lotów samolotem. Pomaga ludziom obniżać koszty biletów lotniczych nawet o kilka tysięcy złotych. Lubi gorące pustynie, chłodną północ i zorzę polarną.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem