Jest już ponad 4 rys. zł, a potrzeba zebrać łącznie 20 tys. zł, by w białostockim schronisku powstał eksperymentalny wybieg dla czworonogów. Blisko 570 zł na ten cel udało się zebrać podczas pierwszej w Białymstoku Kuchni Społecznej, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Za pośrednictwem portalu Pomagam.pl wciąż trwa zbiórka dotycząca inicjatywy związanej z schroniskiem dla psów przy ul. Dolistowskiej. Jeśli uda się zgromadzić wystarczającą ilość środków, powstanie wybieg o wymiarach 13 na 14 metrów, na którym zwierzaki będą mogły biegać poza klatkami.

Jak zapowiadają pomysłodawcy, środki zostaną przeznaczone m.in. na nowe ogrodzenie i dwie furtki, dużą wiatę z pomieszczeniem dla psów chroniącym je od dokuczliwych warunków pogodowych, z pergolą i wysokim podestem. Wybieg zostałby też wyposażony w mniejsze drewniane podesty, budy, basen, służący do kąpieli w okresie letnim, utwardzoną ścieżkę, urozmaicone podłoże oraz drzewa, krzewy i zioła, które mają uspokajający wpływ na psy.

Zbiórka dotyczy 20 tys. zł, a do tej pory dokonano prawie 80 wpłat, które na razie zapewniają około 20 procent finansowania projektu. Warto podkreślić, że część z tych pieniędzy zebrana została podczas premierowego spotkania Kuchni Społecznej w Białymstoku. To inicjatywa polegająca na dzieleniu się wegańskimi specjałami, a przy okazji zbieraniu środków na rzecz bezdomnych zwierząt. Wystarczyło albo przynieść przygotowaną wcześniej potrawę do wspólnej konsumpcji, albo zapłacić 10 zł za wstęp. Była też możliwość wrzucenia środków do puszki. Podczas spotkania w kawiarni „W starym kinie” udało się zebrać dokładnie 564,51 zł. Kolejna Kuchnia Społeczna planowana jest na kwiecień.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wszystkie miasta, dzielnice dużych miast i sołectwa będą miały pomnik Lecha
  już oceniałe(a)ś
  0
  0