Białostocki magistrat ogłosił konkurs ofert na realizację zajęć wspinaczkowych oraz festynu rodzinnego przy Al. Jana Pawła II. To kolejny krok do realizacji dwóch projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Kamila Busłowska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego urzędu miejskiego, w piątek (24.02) został ogłoszony konkurs ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz rozwoju sportu w Białymstoku. Pierwsze zadanie polega na zorganizowaniu cyklu zajęć wspinaczkowych na Antoniuku (seria wiosenna i jesienna). Uczestnicy zostaną podzieleni na sekcje, odpowiednie ze względu na wiek, predyspozycje czy umiejętności.

Zabawy sportowe i festyn

Projekt osiedlowy „Flash Boulder – zajęcia wspinaczkowe” w trakcie głosowania mieszkańców uzyskał prawie 1,2 tys. głosów. Jego celem jest promowanie aktywności fizycznej i zainteresowanie wspinaczką białostoczan. Kwota przeznaczona na realizację tego zadania to 247 tys. 300 zł.

W ramach drugiego zadania na osiedlu Leśna Dolina zostanie zorganizowany festyn rodzinny. Będzie to jednodniowa impreza, w której będą mogli wziąć udział zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Białegostoku. W ramach festynu zostaną zorganizowane zawody sportowe (np. w mini piłkę nożną, tenisa stołowego) i ustawione urządzenia zabawowe (dmuchane). Nie zabraknie też quizów i konkursów np. o osiedlu oraz bezpłatnych słodkich przekąsek. W trakcie głosowania projekt „Festyn rodzinny przy Alei Jana Pawła II” zdobył ok. 180 głosów. Na jego realizację przeznaczono 24 tys. zł.

Zaplanowali białostoczanie

– To projekty, których realizację zaplanowali sami białostoczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli wziąć udział w sportowych zajęciach czy festynie. Mam nadzieję, że chętnie skorzystają z tej oferty – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Obydwa zadania z Budżetu Obywatelskiego powinny zostać zrealizowane w tym roku, między kwietniem a grudniem. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie kultury fizycznej. Oferty można składać do 20 marca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem