Na Wyszyńskiego zalega błoto pośniegowe, podobnie jest na Legionowej i Branickiego. Gorzej jest na drogach osiedlowych, pod warstwą śniegu jest lód. Na białostockich drogach jest niebezpiecznie. - Cały sprzęt odśnieżający wyruszył na miejskie ulice - deklaruje magistrat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śnieg zaczął intensywnie sypać po północy. W sumie pada już dwa dni. I ma padać co najmniej jeszcze przez kolejne dwa.

– Ja wiem, że jest zima, ale przejeżdżając przez centrum nie spotkałem żadnego pługu. Jeden uprzątał deptak na Rynku Kościuszki, może najpierw należy doprowadzić do porządku jezdnie - pyta czytelnik, który przesłał nam materiał wideo.

 Będzie padać dalej

Jak się dowiedzieliśmy w departamencie gospodarki komunalnej urzędu miejskiego, wszystkie pojazdy odśnieżające firm, z którymi magistrat ma podpisaną umowę na odśnieżanie, wyruszyły w trasę. W sumie  - trzydzieści trzy pojazdy. Być może pojawi się ich więcej, bowiem padać ma jeszcze jutro i pojutrze, a najintensywniej w nocy z wtorku na środę. Zapewne rano w środę, wielu kierowców będzie miało problemy z wydostaniem się z zaśnieżonych osiedli, jak to już dzisiaj o poranku zdarzyło się w wielu miejscach.

Pełna gotowość

 Jak informuje rzeczniczka prasowa prezydenta Białegostoku Tadeusz Truskolaskiego, ze względu na trwające opady śniegu, jezdnie nie są posypywane solą:

-  Służby skupiają się na pługowaniu jezdni, oczyszczaniu przystanków autobusowych i chodników.

Ulice są przejezdne, ale na niektórych ulicach zalega warstwa błota pośniegowego i zajeżdżonego śniegu. Na niektórych odcinkach ulic dochodzi do zawiewania jezdni sypkimi suchym śniegiem.

W związku z sytuacją pogodową oddelegowani pracownicy departamentu gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego nadzorują akcję zimowego utrzymania miasta bezpośrednio w bazie sprzętowej wykonawcy.

Urszula Mirończuk zapewnia:

- Jesteśmy w stanie najwyższej gotowości

 

Za zimowe oczyszczanie ulic, chodników, przystanków komunikacji miejskiej, zieleńców oraz opróżnianie śmietniczek w pasach drogowych na terenie miasta Białegostoku odpowiedzialne są firmy: sektor I, III, VI – PHU Jacek Zarzecki, tel. kom. 519 338 635, 85 662 3790, sektor II, IV, V – GARDEN-COM Katarzyna Rafałko, tel. kom. 519 334 710, 85 662 3790.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem