Po trzecim dniu zbiórki Choinka Darczyńców wzbogaciła się o dwa nowe dzwonki dla firm Krekom i Auto-Breczko oraz dużą bombkę Apteki Rodzinnej. Dzięki wpłatom z naszej akcji na rzecz Fundacji "Pomóż Im", która tworzy hospicjum perinatalne dla rodziców dowiadujących się o śmiertelnej chorobie dziecka, przekazano już łącznie 4600 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Firmie Krekom, która od lat pomaga w naszej akcji charytatywnej, zawieszamy dzwonek o wartości 1000 zł. Z nowej specjalnej oferty reklamy w świątecznym wydaniu "Magazynu Białostockiego", z której dochód przekazywany jest dla fundacji, skorzystał dealer BMW - firma Auto-Breczko, która także otrzymuje dzwonek, oraz Apteka Rodzinna Grofarm Spółka Jawna Gromada i Wspólnicy, która ma na drzewku dużą bombkę.

Do tej pory do przedświątecznej zbiórki "Gazety Wyborczej" włączyły się też firmy ChM, Publicum PR, Ortus Media, wydawca portalu Torgovyi.com i Market Białystok.

Pomożemy wielu rodzicom

W tym roku cel naszej akcji nie służy tylko jednemu podopiecznemu jakiejś organizacji, choremu dziecku czy potrzebującej rodzinie. Poruszamy zagadnienie o wiele trudniejsze - świadomość śmierci dziecka jeszcze przed jego narodzeniem. Gdy rodzice dostają diagnozę o śmiertelnej i nieuleczalnej chorobie, przeżywają dramat, mają prawo podjąć decyzję, czy dziecko przyjdzie na świat, choć może umrzeć chwilę potem. Potrzebne jest im wsparcie psychologa, porada kogoś, kto opowie, jak może przebiegać ciąża, poród i opieka nad słabiutkim niemowlęciem. Potrzebna jest też fachowa opieka medyczna.

Niestety w Polsce jest niewiele hospicjów perinatalnych. Jedno z nich tworzy właśnie białostocka Fundacja "Pomóż Im". Na razie funkcjonuje punkt konsultacyjny takiego hospicjum, a w ciągu najbliższych lat ma być ono stworzone w planowanym ośrodku "Arka". Do tego czasu hospicjum perinatalne zostanie zlokalizowane w siedzibie Familijnego Centrum Medycznego Fundacji "Pomóż Im". Ważnym jego elementem będzie gabinet ginekologiczny, w którym mamy ze stwierdzoną wadą letalną płodu, będą mogły bezpłatnie korzystać z pomocy lekarza. Chodzi o stworzenie miejsca dającego poczucie bezpieczeństwa, gdzie kobieta w tak trudnej sytuacji nie będzie oczekiwać na wizytę wśród innych mam, które spodziewają się szczęśliwego rozwiązania.

Celem naszej tegorocznej akcji jest właśnie zakup wyposażenia do takiego gabinetu. Minimalny koszt to 10 - 12 tys. zł.

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (9 i 16 grudnia) w papierowym wydaniu ,,Magazynu Białostockiego" Gazety Wyborczej ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Magazyny Białostockiego" - w piątek 23 grudnia. Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych.

Cennik bombek:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzymuje swoją gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci: Bank Millennium 44 1160 2202 0000 0000 9776 5536, w tytule przelewu wpisując "CHOINKA DARCZYŃCÓW".

Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138. Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowym "Magazynie Białostockim" w "Wyborczej".

Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 17, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Uwaga: bombkę, dzwonek lub gwiazdę można w tym roku zamówić, wykupując równocześnie reklamę

z życzeniami w wigilijnym wydaniu "Magazynu Białostockiego", które ukaże się w piątek 23 grudnia.

Część zysków ze sprzedaży reklam przekażemy na rzecz Fundacji "Pomóż Im".

Szczegóły pod numerem telefonu: 85 74 78 115.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem