W ramach akcji ?Gazety Wyborczej? Choinka Darczyńców białostocki Selgros przekazał rodzinie Szymka chorego na białaczkę świąteczne paczki o wartości 500 zł. Dostarczyli je przedstawiciele Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei, której chłopczyk jest podopiecznym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed świętami mieliśmy finał akcji, dzięki której darczyńcy przekazali ponad 14 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na remont pokoju Szymona Jaromina i jego rodzeństwa.

Szymek ma 6 lat, od blisko dwóch walczy z białaczką. Ma jeszcze trójkę rodzeństwa, samotnie wychowuje ich mama. Nie stać ich było na remont w otrzymanym niedawno mieszkaniu komunalnym, a dzięki naszej choince, już w najbliższych tygodniach pokój dzieci zmieni się nie do poznania.

A już teraz Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei przekazała rodzinie paczki.

- Dzieci otrzymały mnóstwo słodyczy od Selgrosa, a od naszej fundacji - zestawy LEGO. Mikołaj oczywiście nie zapomniał o mamie i podarował jej kosmetyki - mówi Bartek Trzeciak, prezes fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem