Choinka Darczyńców jest już bardzo strojna, ale wierzymy, że zmieści się na niej jeszcze wiele dobroczynnych ozdób. To ostatni moment, by je zawiesić. Teraz warta jest 13 tys. 100 zł. Na ostatnie wpłaty - bombki, dzwonki, a może i gwiazdę, czekamy do 23 grudnia, do godz. 16. Pamiętajcie, chcemy dać trochę uśmiechu choremu na białaczkę Szymkowi i jego rodzinie, wspomagając remont dziecięcego pokoju.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki anonimowemu darczyńcy przełamaliśmy chwilowy zastój w akcji i tak oto zawieszamy średnią bombkę, i przekraczamy 13 tys. zł, jeśli chodzi o wpłaty na konto Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei. To ona wytypowała nam w tym roku szczególnie potrzebująca i dotkniętą przez los rodzinę, której pomożemy wspólnie z Czytelnikami. Liczymy, że w dzień przed Wigilią uda się jeszcze powiększyć dochód z akcji, aby można było spokojnie przeprowadzić remont i wyposażyć pokój Szymka i jego rodzeństwa.

U 6-letniego chłopczyka w ubiegłym roku wykryto białaczkę, wiele miesięcy spędził w szpitalu i nadal jest na chemii podtrzymującej, ale może już przebywać w domu. Ma jeszcze dwóch braci i siostrę, których samotnie wychowuje mama, pani Małgosia. Kobieta zajmuje się dziećmi i chwyta prac dorywczych, ale nie stać ją na remont w mieszkaniu komunalnym, do którego cała piątka przeprowadziła się kilka miesięcy temu. A wymaga go zwłaszcza pokój dziecięcy, w którym przydałoby się malowanie ścian i cyklinowanie podłogi. Dzieci mają stare łóżka, rzeczy trzymają w meblościance. Zależy nam na tym, by odpowiednio umeblować to pomieszczenie, by wszystkie dzieci miały w nim swoje miejsce, by mogły się tam uczyć, i bawić. Zwłaszcza Szymon potrzebuje dobrych warunków do nauki, bo od przyszłego roku zaczyna indywidualny tok nauczania w domu.

Jak możecie pomóc?

Na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl, a finalnie także w papierowym świątecznym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazuje się świąteczna "Choinka Darczyńców". Na choince tej każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem