12,900 zł - to dużo i mało, jeśli chodzi o gruntowny remont i wyposażenie pokoju dla dzieci, które czekają właśnie na taki świąteczny prezent. Tyle zebraliśmy do tej pory. W ramach tegorocznej akcji Choinka Darczyńców wspólnie z fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei chcemy pomóc choremu na białaczkę Szymonowi i jego rodzeństwu, których samotnie wychowuje mama. To już ostatnie chwile, by zawiesić swoją ozdobę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już tylko przez dwa dni, do środy (23.12) czekamy i bardzo liczymy na wpłaty i kolejne ozdoby z logotypami na naszym dobroczynnym drzewku, które pomogą w realizacji celu, który wybraliśmy w tym roku wspólnie z Fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei. Chcemy pomóc szczególnie potrzebującej rodzinie Jarominów. Naszym małym bohaterem jest 6-letni Szymek. Chłopiec od prawie dwóch lat zmaga się z białaczką, obecnie jest na chemii podtrzymującej, ma za sobą blisko roczny pobyt w szpitalu. Szymon ma jeszcze dwóch braci i siostrę, samotnie wychowuje całą czwórkę pani Małgosia. Wszyscy przeprowadzili się niedawno do mieszkania komunalnego, ale nie stać ich na remont. Zamierzamy dodać Szymkowi siły i nadziei, by mógł walczyć z chorobą, dając mu wymarzony pokój, gdzie będzie mógł bawić się i uczyć.

Przez dwa tygodnie akcji dzięki wpłatom Czytelników na koncie fundacji znalazło się 12 900 złotych. Pomagają nam m.in. specjaliści od programowania, spawania i wiele innych podlaskich firm, w gronie darczyńców są politycy, Uniwersytet w Białymstoku i całe rodziny. Czy nie brakuje tam jeszcze Ciebie lub Twojej firmy?

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl, a na finał w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej", ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem