Szymek ma 6 lat, od ponad roku zmaga się z białaczką, często bywa w szpitalu. Chłopczyk ma trójkę rodzeństwa, wychowuje ich samotnie mama. To właśnie tej rodzinie wspólnie z fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei pomagamy w kolejnej akcji "Gazety Wyborczej" - "Choinka Darczyńców". Ozdób na choince przybywa. Za co w imieniu Szymka i jego rodziny dziękujemy
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Codziennie na nasze drzewko dobroci trafia kolejna ozdoba bądź ozdoby. A to oznacza kolejne pieniądze, jakie przekażemy Szymkowi i jego rodzinie. I tak dzisiaj na choince zawieszamy ogromną bombkę od firmy Kan Sp. z o. o. i dwie od Grupe Up - średnią i ogromną. I jeszcze kolejny dzwonek wart 1000 zł zawiesza Zeto. A to oznacza , że do tej pory udało się nam zebrać dokładnie 12 900 złotych.

Pomagamy od lat

Od kilku lat "Wyborcza" inicjuje przedświąteczne akcje pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Tym razem działamy wspólnie z fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei, która wspiera małych pacjentów i ich rodziców na oddziałach onkologicznych. Daje siłę do walki z chorobą. Wśród swoich podopiecznych ma 6-letniego Szymona Jaromina, który od ponad roku leczy się onkologicznie.

- Działamy od 5 lat, staramy się dawać dzieciom chorym onkologicznie i ich rodzinom siłę i nadzieję do walki z chorobą. Do akcji "Choinka Darczyńców" wybraliśmy Szymona i jego rodzinę, bo walczą nie tylko z białaczką, ale ogólnie mają bardzo ciężką sytuację w życiu i warto ich wesprzeć, by nie musieli tego ciężaru dźwigać sami. Cała rodzina bardzo się kocha i widać ogromne więzi między nimi. Niestety pani Małgosia, mama Szymka, nie jest w stanie podołać z wszystkimi problemami - mówi Bartłomiej Trzeciak, prezes fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei.

Szymon ma jeszcze dwóch braci i siostrę - Julia ma 11 lat, Łukasz - 9, najmłodszy jest Hubert, ma zaledwie roczek. Całą czwórkę samotnie wychowuje mama. Podejmuje się prac dorywczych, weekendami sprząta autobusy, ale ze względu na chorobę Szymka i opiekę nad najmłodszą pociechą nie jest jej łatwo związać koniec z końcem.

- O chorobie Szymonka dowiedzieliśmy się w lutym ubiegłego roku i właściwie od tego momentu przez kolejny rok byliśmy na szpitalnej onkologii. Mogę powiedzieć, że nawet przyzwyczaił się do tego, teraz jest na chemii podtrzymującej, często się kontrolujemy - opowiada pani Małgorzata Jaromin, jego mama.

Warunki do życia

Kilka miesięcy temu ta wielodzietna rodzina otrzymała od miasta mieszkanie komunalne w kamienicy, które wymaga remontu. Zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce dla dzieci. Pokój, w którym mieszkają chłopcy, choć bardzo duży, nie nadaje się do normalnego wspólnego funkcjonowania, tym bardziej biorąc pod uwagę warunki, w jakich powinien nabierać sił chory Szymek. Dzieci śpią na starych łóżkach, brak odpowiedniej przestrzeni do nauki, ściany nie są odmalowane, pokój przytłacza stara, masywna meblościanka, gdzie rodzeństwo z trudem mieści swoje rzeczy. Szymon od przyszłego roku ze względu na białaczkę będzie miał indywidualny tok nauczania w domu. I właśnie na remont tego mieszkania przeznaczymy pieniądze z tegorocznej akcji.

CHOINKA DARCZYŃCÓW

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (kolejna 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazuje się świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei, która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł,

duża bombka - 300 zł,

ogromna bombka - 500 zł

i dzwonek - 1000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei, ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem