Choinkę Darczyńców ubieramy wspólnie z naszymi Czytelnikami od poniedziałku, by pomóc podopiecznemu Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei. Już przekazaliście Państwo 8 tysięcy złotych. Wierzymy, że dzięki akcji ?Gazety Wyborczej? i Waszym ozdobom 6-letni chory na białaczkę Szymek i jego rodzeństwo będą mieli wymarzony pokój.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po raz pierwszy nasza tegoroczna choinka ukazuje się także w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej". Jak na kilka dni akcji, nasi darczyńcy pobili już zeszłoroczny rekord, przekazując bombki i dzwonki o łącznej wartości 8 tys. zł.

Tylko w czwartek mieliśmy 8 wpłat na konto Fundacji Fabryka Nadziei, która wskazała nam w tym roku cel akcji.

Nowy dzwonek warty 1000 zł podarowała sieć PSS Społem, która także w poprzednich edycjach ubierała z nami "Choinkę Darczyńców'. Drugi dzwonek należy do Uniwersytetu w Białymstoku.

Ogromną bombkę zawieszamy dziś prof. Barbarze Kudryckiej, posłance Parlamentu Europejskiego. Druga ogromna bombka pojawia się dzięki firmie W. Awruk. Mamy też dziś sporą ilość bombek dużych - o wartości 300 zł. Przekazały je Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna, firma bieliźniarska Gaia, radny Wojciech Koronkiewicz w imieniu całej rodziny Koronkiewiczów i firma Farbud, która posiada sieć sklepów z zabawkami Kids World.

Ale jest też jeszcze jedna bardzo szczególna bombka, którą przekazali nam uczniowie klasy IIe z III Liceum Ogólnokształcącego. Już w tamtym roku uczniowie wraz z wychowawcą - od jego nazwiska wzięła się nazwa grupy - zrzucili się na bombkę. Podobny gest okazali w tym roku.

W tym roku w akcji są także z nami: rodzina Sokołowskich, Joanna i Grzegorz Kopania, Centrum Leczenia Niepłodności Kriobank, Ortus Media, wydawca portalu Torgovyi, Promostal, Promotech, APS, PHU Market i restauracja Tanoshii.

Choinka Darczyńców
Choinka Darczyńców  Fot. studio graficzne
KLIKNIJ I ZOBACZ DUZE OZDOBY. CHOINKA DARCZYŃCÓW 10 GRUDNIA

Ty pokazujesz logo, a Szymek czeka na pokój

W tym roku wszystkie środki zebrane podczas naszej akcji charytatywnej posłużą do tego, by odmienić świat chorego dziecka. 6-letni Szymek Jaromin od ponad roku walczy z białaczką, jest prawdziwym małym bohaterem. Prawie rok spędził na oddziale onkologicznym, teraz w szpitalu także bywa często, otrzymuje chemię podtrzymującą. Jego i trójkę rodzeństwa samotnie wychowuje mama, pani Małgosia.

Rodzina kilka miesięcy temu przeniosła się do mieszkania komunalnego w kamienicy przy Fabrycznej. Nie stać jej było na remont. Pani Małgorzata sprząta weekendami autobusy, ale nie jest w stanie odłożyć pieniędzy choćby na malowanie.

I właśnie naszym zadaniem jest remont dziecięcego pokoju, w którym mieszkają chłopcy, tak, aby był funkcjonalny, by dzieci mogły się w nim bawić, uczyć, miło spędzać czas. Ważne jest także to, że Szymon z powodu choroby niebawem będzie miał indywidualny tok nauczania w domu. Warto, by miał do tego dobre warunki.

Białostocka fundacja "Bajkowa Fabryka Nadziei" będzie koordynowała remont. Już znalazła projektanta wnętrz i ekipę budowlaną, które wolontarystycznie wykonają swój zakres pracy. Potrzebne są więc środki na farby i wyposażenie sporego pokoju. Nasi Czytelnicy otrzymują spersonalizowaną bombkę i pewność, że w najbliższych miesiącach Szymek i jego rodzeństwo będą mieli dzięki nim bardziej pogodnie dzieciństwo. Naszej akcji patronuje TVP Białystok.

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (kolejna 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna Choinka Darczyńców. Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem