Dziś (9.12) ?Choinka Darczyńców? ma nową dużą bombkę - szczególny dar od rodziny dla rodziny - od Izabeli, Marcina, Karoliny i Amelii Sokołowskich. Naszą akcję charytatywną, w której chcemy pomóc choremu na białaczkę Szymkowi, wspierać mogą bowiem wszyscy - firmy, instytucja, ale i osoby prywatne.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rodzina Sokołowskich po raz kolejny jest z nami w akcji "Choinka Darczyńców" i zawieszamy im dziś dużą bombkę o wartości 300 zł. Ta wpłata sprawia, że nasze drzewko warte jest już łącznie 4 tys. 500 zł. Do tej pory pomogły podlaskie firmy, Uniwersytet w Białymstoku, Kriobank, a także osoby prywatne. Akcja trwa aż do Wigilii, liczymy więc na kolejne ozdoby, które krok po kroku przybliżają nas do celu, który w tym roku realizujemy wspólnie z białostocką Fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei.

Akcja ma na celu pomoc dla 6-letniego Szymka Jaromina. Chłopczyk od ponad roku zmaga się z białaczką, często bywa w szpitalu, jest na chemii podtrzymującej, ale mimo to nie stracił pogody ducha. Szymek ma jeszcze trójkę rodzeństwa - siostrę Julię - 11 lat oraz braci: 9-letniego Łukasza i rocznego Huberta. Całą czwórkę samotnie wychowuje pani Małgosia.

Rodzina kilka miesięcy temu otrzymała mieszkanie komunalne od miasta. My chcielibyśmy pomóc w stworzeniu pokoju dziecięcego, w którym Szymon i jego rodzeństwo mogliby bawić się, uczyć i wypoczywać.

Ważne jest także to, że chory chłopiec potrzebuje odpowiednich warunków w domu, ponieważ od przyszłego roku zacznie indywidualny tok nauczania. Na malowanie pokoju i jego umeblowanie przeznaczony będzie właśnie cały dochód z tegorocznej "Choinki Darczyńców". Prace remontowe będzie koordynować Bajkowa Fabryka Nadziei. Naszej akcji patronuje TVP Białystok.

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (11, 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail:monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl .

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem