Dziś (8.12) Choinka Darczyńców wzbogaciła się o nowe ozdoby, które w sumie warte są 4 tys. 200 zł. Kolejną ogromną bombkę możemy zawiesić Kriobankowi, a dużą - firmie Promostal. Wszystkie te ozdoby razem mają wyjątkową moc - spełnią marzenie chorego na białaczkę Szymonka o pokoju, w którym będzie mógł się uczyć, bawić się, odpoczywać i dochodzić do zdrowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To jest drugi dzień, w którym ukazuje się nasze dobroczynne drzewko, a wy idziecie jak burza. Najpierw mogliśmy ozdobić je pierwszym dzwonkiem wartym 1000 zł od Uniwersytetu w Białymstoku, dużą bombkę zawiesił zaś Ortus Media, wydawca portalu z myślą o sąsiadach zza wschodniej granicy, którzy przyjeżdżają do nas na zakupy - Torgovyi. Najnowszą ogromną bombkę za 500 zł mamy zaszczyt umieścić na Choince Darczyńców Centrum Leczenia Niepłodności Kriobank, a dużą - firmie Promostal z Czarnej Białostockiej.

- Trzymamy kciuki za szczytną akcję - mówi w imieniu dyrekcji i całego zespołu Kriobanku profesor Waldemar Kuczyński.

Te życzenia na pewno się przydadzą, bo akcja trwa do Wigilii, a my mamy nie lada wyzwanie. Podobnie jak w poprzednich latach wybraliśmy rodzinę, która została szczególnie doświadczona przez los. Tym razem współpracujemy z białostocką Fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei, która wskazała nam swojego podopiecznego - 6-letniego Szymka Jaromina.

W lutym ubiegłego roku stwierdzono u niego białaczkę, prawie rok spędził w szpitalu. Jest w tej walce z chorobą bardzo dzielny, a my chcemy mu jeszcze dodać otuchy. Szymek ma sporo rodzeństwa - siostrę Julię - 11 lat oraz braci: 9-letniego Łukasza i rocznego Huberta. Całą czwórką samotnie zajmuje się pani Małgosia. Sama nie jest w stanie sfinansować remontu mieszkania komunalnego, które rodzina otrzymała kilka miesięcy temu od miasta. My wspólnie z Państwem chcielibyśmy wesprzeć remont dziecięcego pokoju. Jest duży, ale ponury, trzeba byłoby go odświeżyć, nadać kolorów, wyposażyć w nowe meble do spania i nauki. Szymon potrzebuje też odpowiednich warunków w domu, ponieważ od przyszłego roku zacznie indywidualny tok nauczania.

Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei zaraz po zebraniu środków z Choinki Darczyńców zabierze się do koordynacji tego przedsięwziecia. Jest już ekipa budowlana i architekt, którzy za darmo odmienią dziecięcy pokój. Cały dochód z akcji będzie przeznaczony na farby i inne potrzebne materiały a także wyposażenie dla dzieciaków. Akcji patronuje również TVP Białystok.

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (11, 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem