To jest drugi dzień (8.12) z ?Choinką Darczyńców?, a już zawieszamy na niej pierwszy dzwonek, warty 1000 zł. To dar od Uniwersytetu w Białymstoku, który tak jak inne instytucje, firmy i osoby prywatne zdecydował się pomóc za naszym pośrednictwem małemu Szymkowi choremu na białaczkę i jego rodzeństwu, by dzieciaki mogły się cieszyć wymarzonym pokojem. Jest też nowa duża bombka od wydawcy serwisu Torgovyi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dzięki nowym wpłatom nasza "Choinka Darczyńców" ma już ozdoby o łącznej wartości 3400 zł. Mamy dziś dwóch nowych darczyńców. Dzwonek należy do UwB, a dużą bombkę ufundowała firma Ortus Media, wydawca portalu z myślą o sąsiadach zza wschodniej granicy o handlu w Białymstoku -Torgovyi.

- Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że tegoroczne drzewko będzie wyjątkowo zdobne - życzy nam Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka prasowa UwB.

Pozostałe ozdoby należą do firm APS, Promotech, PHU Market i restauracji Tanoshii, jest też jedna bombka od osób prywatnych - państwa Joanny i Grzegorza Kopania.

Aż do Wigilii ubieramy nasze drzewko, aby móc pomóc rodzinie, która potrzebuje naszego wsparcia. Tegoroczna edycja naszej akcji charytatywnej realizowana jest wspólnie z białostocką Fundacją Bajkowa Fabryka Nadziei. To ona wskazała nam cel - pomoc dla 6-letniego Szymka, który od półtora roku walczy z białaczką. Sporo przeszedł, ale jest świetnym, dzielnym, uśmiechniętym chłopczykiem. Jego, a także 11-letnią Julię, 9-letniego Łukasza i rocznego Huberta samotnie wychowuje pani Małgorzata. Chwyta się prac dorywczych, ale sporo uwagi musi poświęcić dzieciom. W domu się nie przelewa. W tym roku rodzina Jarominów przeprowadziła się do mieszkania komunalnego w kamienicy przy Fabrycznej. My chcielibyśmy pomóc im w przeprowadzeniu remontu pokoju dla dzieci, tak, by nie czuły się one gorsze od rówieśników, by miały swoje miejsce do nauki, odpoczynku i zabawy. Zwłaszcza Szymon potrzebuje odpowiednich warunków, ponieważ od przyszłego roku zacznie indywidualny tok nauczania w domu.

Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei znalazła już ekipę i projektanta wnętrz, którzy bezpłatnie przeprowadzą swój zakres prac. My musimy uzbierać na materiały budowlane, farby i meble do pokoiku.

Wierzymy, że dzięki Waszemu zaangażowaniu w akcję, w Wigilię będziemy mieli Szymkowi i jego rodzinie do przekazania dobre wiadomości. Patronem "Choinki Darczyńców" jest także TVP Białystok.

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (11, 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem