Od dziś (07.12) na naszej ?Choince Darczyńców? prezentujemy pierwsze ozdoby i bardzo nas cieszy, że ich wartość to już 2100 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na remont pokoju chorego na białaczkę Szymona i jego rodzeństwa. Wśród darczyńców jest restauracja Tanoshii, PHU Market, APS i Promotech, a także para - Joanna i Grzegorz Kopania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po raz pierwszy prezentowaliśmy dziś rano choinkę z ogromną bombką od firmy APS i dużą od Promotechu, a w ciągu dnia pojawiły się kolejne wpłaty i kolejne ozdoby. Ogromne bombki zawieszamy firmie PHU Market i restauracji Tanoshii, które już wcześniej za naszym pośrednictwem pomagały szczególnie potrzebującym. Jest też bombka duża od państwa Joanny i Grzegorza Kopania.

Dziękujemy za te wpłaty i czekamy na kolejne, tak aby w święta przynieść trochę wiary w ludzi i otuchy rodzinie, która jest w trudnej sytuacji. W tym roku chcemy wesprzeć podopiecznych działającej w Białymstoku Fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei. Za jej pośrednictwem pomagamy wielodzietnej rodzinie, a zwłaszcza 6-letniemu Szymkowi Jarominowi. Chłopczyk od 1,5 roku ma zdiagnozowaną białaczkę, blisko rok spędził w szpitalu. Ma jeszcze trójkę rodzeństwa - Julia ma 11 lat, Łukasz - 9, najmłodszy jest roczny Hubert. Całą czwórkę samotnie wychowuje mama - pani Małgosia. Ostatnio rodzina przeprowadziła się do mieszkania komunalnego w kamienicy przy Fabrycznej. Niestety, nie stać ich na remont, którego potrzebuje zwłaszcza dziecięcy pokój. Wymaga malowania, przydałyby się nowe meble do spania i nauki. Szymek z powodu choroby ma mieć indywidualny tok nauczania w domu, warto więc, by miał do tego odpowiednie warunki.

I w tym remoncie chcemy właśnie wspólnie z Państwem pomóc. W akcji wspiera nas także TVP Białystok, dziś (07.12) dowiecie się o niej w wydaniu "Obiektywu".

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (11, 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto "Bajkowa Fabryka Nadziei Fundacji", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem