32,5 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Straży Granicznej i Służby Celnej. Kontrabandę o wartości blisko 418 tys. zł. mundurowi znaleźli w wagonie z nawozami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę 5 grudnia pogranicznicy z Kuźnicy oraz białostoccy celnicy szczegółowo skontrolowali pociąg towarowy, który przyjechał z Białorusi do Białegostoku. Podczas sprawdzania wagonów okazało się, że w jednym z nich pośród deklarowanego sypkiego nawozu sztucznego znajdują się czarne foliowe worki, a w nich papierosowa kontrabanda.

W sumie w wagonie z nawozem funkcjonariusze ujawnili 33 worki, w których łącznie znajdowało 32,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to blisko 418 tys. zł.

W sprawie przemytu papierosów Straż Graniczna prowadzi postępowanie. Przesłuchano sześciu obywateli Białorusi, którym przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za tak duży przemyt papierosów mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem