Dziś (11.12) podsumowujemy kolejny dzień akcji Choinka Darczyńców i jest się z czego cieszyć - drzewku przybył bowiem nowy dzwonek od firmy Krekom i ogromna bombka od salonu Sieńko i Syn. To oznacza, że na remont chorego na białaczkę Szymona i jego rodzeństwa mamy już 9,5 tysiąca zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Białostocki Krekom, czyli specjaliści od rur, nie po raz pierwszy okazuje się także hojnym darczyńcą i przekazuje na naszą akcję symboliczny dzwonek, czyli realnie aż 1000 zł. W gronie dobroczyńców mamy też dziś białostockiego dealera aut marki Volkswagen i Audi Sieńko i Syn, który na Choinkę Darczyńców dla podopiecznego Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei" zawiesza ogromną bombkę za 500 zł.

Choć drzewko ukazuje się od poniedziałku, zapełniło je już wiele ozdób od podlaskich firm, Kriobanku, Uniwersytetu w Białymstoku, Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rodzin i uczniów czy posłanki do Parlamentu Europejskiego Barbary Kudryckiej. To pokazuje, że nie ważne, kim jesteśmy, jak wiele mamy pieniędzy, wspólnie możemy zrobić coś, co dla jednej potrzebującej rodziny jest nieosiągalne.

W tym roku pomagamy bowiem rodzinie Jarominów. Zwróciliśmy na nią uwagę głównie przez Szymka, 6-letniego małego bohatera. Chłopiec od ponad roku mierzy się z białaczką, wiele wycierpiał, dużo czasu spędził w szpitalu, ale nadal jest pogodnym dzieckiem. Szymon ma jeszcze 11-letnią siostrę i dwóch braci - ten najmłodszy ma roczek. Całą czwórkę samotnie wychowuje mama-pani Małgosia. Mimo opieki nad dziećmi chwyta się prac dorywczych, weekendami sprząta autobusy. Rodzina kilka miesięcy temu przeprowadziła się do mieszkania komunalnego, ale nie jest ich stać na przeprowadzenie remontu.

Naszym zadaniem jest właśnie zebranie środków na to, by dzieciaki miały swoje wymarzone, spokojne miejsce. Fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei ma już architekta wnętrz i ekipę budowlaną, które podjęły się bez opłat zrealizować ten projekt, a cały dochód z naszej akcji zostanie przekazany na materiały budowlane, farby, meble i inne wyposażenie do tego pokoju.

Tegorocznej patronuje TVP Białystok i ona także ma na drzewku swoją ozdobę.

Choinka Darczyńców
Choinka Darczyńców  Fot. studio graficzne
KLIKNIJ I ZOBACZ DUZE OZDOBY. CHOINKA DARCZYŃCÓW 11 GRUDNIA

Jak możecie pomóc?

Codziennie na naszej stronie: bialystok.wyborcza.pl oraz w piątki (kolejna 18 grudnia) w papierowym wydaniu białostockiego magazynu "Gazety Wyborczej" ukazywać się będzie świąteczna "Choinka Darczyńców". Specjalne drzewko ze wszystkimi ozdobami ukaże się także w wigilijnym wydaniu "Wyborczej".

Na choince każdy może powiesić swoją ozdobę. Chcielibyśmy, aby na tym wyjątkowym drzewku, firmy z Białegostoku i regionu umieszczały swoje logo. Do kupowania bombek zachęcamy także osoby prywatne i wszystkich zainteresowanych. Dochód z każdej ozdoby zasili konto "Bajkowa Fabryka Nadziei Fundacji", która przeprowadzi remont mieszkania rodziny Szymka.

Cennik ozdób:

średnia bombka - 200 zł

duża bombka - 300 zł

ogromna bombka - 500 zł

dzwonek - 1.000 zł

Przygotowaliśmy też dla Państwa specjalną ozdobę - gwiazdę, która zwieńczy wierzchołek choinki w Wigilię Bożego Narodzenia. Wierzymy, że jest wielu dobroczyńców, którzy chcieliby ją zawiesić na świątecznym drzewku. Można ją licytować, na początek za większe wpłaty zawieszamy dzwonek, a na koniec najbardziej hojny darczyńca otrzyma gwiazdę. Czekamy na Państwa propozycje.

Jak zawiesić bombkę?

Wpłat na bombki należy dokonywać na konto Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei", ul. Antoniukowska 15B/43, 15-740 Białystok - 16 7999 9995 0651 8355 8104 0001 . W tytule przelewu należy wpisać "CHOINKA DARCZYŃCÓW". Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu i logotypu firmy (w formacie JPG, CDR, EPS, TIFF) do działu promocji "Gazety Wyborczej" na adres e-mail: monika.miedzinska@bydgoszcz.agora.pl.

Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania dowodu wpłaty e-mailem, prosimy o dostarczenie go do "Wyborczej": ul. Branickiego 17 A w Białymstoku lub wysłanie faksem na numer: 85 74 78 138.

Jeśli otrzymamy potwierdzenie i logo firmy w czwartek do godz. 15, ozdoba zawiśnie na choince, którą opublikujemy w piątkowej "Wyborczej". Na bialystok.wyborcza.pl ozdoby będą aktualizowane codziennie, do godz. 16, z wyjątkiem weekendów.

Wszystkie bombki będą zdobiły świąteczne drzewko aż do Wigilii!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem