Licytacja wigilijnej gwiazdy na ?Choince darczyńców? była zacięta, w ostatnich minutach Bdsklep.pl przebił Benmar i wpłacił łącznie 12 tys. 500 zł. Nasza świąteczna akcja na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci przyniosła łącznie 45 tys. 140 zł
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tegoroczna akcja charytatywna "Gazety Wyborczej" w Białymstoku przyniosła o ponad 7 tys. zł więcej niż przed rokiem i właśnie dobiegła końca w tym szczególnym dniu. Dzięki wszystkim wrażliwym ludziom i podlaskim firmom, które zechciały zawiesić symboliczną ozdobę na naszym drzewku, pomagamy małym podopiecznym domowego hospicjum prowadzonego przez Fundację Pomóż Im. Szczególną pomoc otrzymała chora na porażenie mózgowe Paulinka Chudzian, której nasi Czytelnicy ufundowali specjalistyczny system podnośników. Dzięki temu w jej domu mimo wielu trosk święta mogą być choć trochę radośniejsze.

Na dzisiejszym drzewku zawieszamy specjalną gwiazdę dla naszego "choinkowego gwiazdora". A o to miano licytację toczyły dwie firmy: Benmar i Bdsklep.pl Jeszcze w piątek po południu Benmar do wcześniej wpłaconych 10 tys. zł, dopłacił kolejne 2 tysiące. Bdsklep.pl jednak nie odpuścił. Dołożył kolejną kwotę (łącznie 12 tys. 500 zł.) i wygrał drugi rok z rzędu licytację.

- Chcieliśmy pomóc przede wszystkim Paulinie, która tego bardzo potrzebuje. Kiedy w ubiegłym roku zobaczyliśmy, jak udało się poprawić sytuację Daniela i Marty, także podopiecznych hospicjum, byliśmy przekonani, że warto w ten sposób pomagać. To skłoniło nas do licytacji gwiazdy i tym razem. Z wygranej bardzo się cieszymy, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś dzięki nam może się cieszyć - mówi Paweł Zawadzki, dyrektor ds. realizacji firmy Bdsklep.pl.

Z dnia na dzień wieszaliśmy coraz więcej ozdób na Choince darczyńców

W ostatnim dniu akcji na drzewku możemy też zawiesić ostatni z sześciu dzwonków - dla podróżnika Piotra Kędysia, który wpłacił w piątek na konto fundacji 1200 zł. Na drzewku mamy też w tym roku 35 wyjątkowych bombek. Za mniejsze i większe wpłaty dziękujemy, bo wszystkie świadczą o tym, że razem możemy zrobić więcej.

Dzięki Waszym wpłatom, Paulina ma już podnośnik (wideo)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem