W związku z pandemią koronawirusa mecze w ekstraklasie odbywają się bez udziału kibiców. Ta sytuacja ma się zmienić. 19 czerwca stadiony zostaną otwarte dla publiczności. Obiekty będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25 proc.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gdy w marcu rozgrywki w ekstraklasie zostały zastopowane z powodu pandemii koronawirusa, wydawało się, że sezon zostanie przedwcześnie zakończony. Potem sytuacja uległa zmianie. W ostatni weekend, po spełnieniu różnych obostrzeń, piłkarze w krajowej elicie wrócili do gry. Wszystko przebiega, jak na razie, według nakreślonego planu. Co więcej, już niedługo na stadiony mają też wrócić kibice. Będzie to możliwe od 19 czerwca, wtedy zaczyna się faza finałowa w ekstraklasie.

Ekstraklasa. Stadiony będą otwarte w 25 proc.

– Informacja o tym, że kibice ponownie będą mogli być na stadionie, jest dobrą wiadomością nie tylko dla Jagiellonii, ale myślę, że i dla pozostałych klubów – mówi Kamil Świrydowicz, rzecznik prasowy Jagiellonii. – Natomiast musimy pamiętać, że stadiony nie będą otwarte w stu procentach, a to będzie wiązało się z pewnego rodzaju reorganizacją. Nie każdy będzie mógł na stadion wejść.

Stadiony będą mogły być zapełnione maksymalnie w 25 proc., przy zachowaniu odpowiednich odległości. To oznacza, że na obiekcie w Białymstoku będzie mogło być około 5,5 tys. kibiców.

– Chcemy podkreślić to, że docenimy wszystkie osoby, które były zaangażowane w to, żeby pomóc klubowi w tym trudnym czasie, a także te osoby, które zdecydowały się na zakup karnetów na rundę wiosenną. O szczegółach nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo sami czekamy na wytyczne – stwierdza Kamil Świrydowicz.

Jagiellonia Białystok. Cztery propozycje dla posiadaczy karnetów

Jagiellonia przypomina też, że karnety na rundę wiosenną zostały anulowane. Białostocki klub, już wcześniej, przygotował cztery propozycje dla osób, które miały wykupione karnety.

Można zdecydować, aby niewykorzystana kwota wsparła konto Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Można skorzystać z opcji obniżenia ceny zakupu kolejnego karnetu (gdy już całe stadiony zostaną otwarte). Można też niewykorzystane środki wymienić na voucher do wykorzystania w internetowym sklepie Jagiellonii. Możliwy jest również zwrot niewykorzystanej kwoty z karnetu.

Jagiellonia Białystok – Wisłą Płock. Bez kibiców

– Karnety zostały anulowane, ale nie oznacza to, że ktoś jest w tym momencie stratny czy pokrzywdzony. Przedstawiliśmy cztery propozycje, które myślę, że będą zadowalały każdą ze stron – mówi Kamil Świrydowicz. – O kolejnych krokach będziemy informować, gdy tylko będziemy mieć większe i szersze informacje, jak te mecze będą mogły się odbywać. Sądzę, że nikt nie będzie mógł się czuć pokrzywdzony. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wiele kibice dla nas zrobili w tym trudnym okresie. Będziemy chcieli ze pomoc, za okazane wsparcie, za dobre słowo odwdzięczyć się, gdy tylko będziemy mieli taką możliwość.

Jagiellonia najbliższe spotkanie, jeszcze bez udziału publiczności, rozegra w sobotę. Będąc na ósmej pozycji w tabeli, zmierzy się (godz. 15) na własnym stadionie z Wisłą Płock (12. miejsce).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem