Zgodnie z zaleceniami lekarzy zostańcie w domach - apeluje do kibiców Iwajło Petew, trener Jagiellonii Białystok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego.

– Wszystkich, a w szczególności dzieci i młodzież, proszę: w najbliższych dniach i tygodniach pozostańcie w domach. Dzieci są nosicielami wirusa, bardzo często przechodzą chorobę w sposób bezobjawowy, ale mogą zarazić dziadków czy rodziców – mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– To ostatni moment na zdecydowane działania. Tutaj nie ma czasu na półśrodki. To nie jest czas na zabawę – dodawał też minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Do swych kibiców postanowiła zaapelować też Jagiellonia. Na Twitterze pojawił się apel trenera Iwajło Petewa oraz zawodników.

– Zgodnie z zaleceniem lekarzy zostańcie w domach. Sytuacja naprawdę jest bardzo trudna. Mam nadzieję, że zobaczymy się niedługo – mówi szkoleniowiec.

Rozgrywki w piłkarskiej ekstraklasie są obecnie zawieszone. W związku z obecną sytuacją w Jagiellonii zostały zawieszone też treningi drużynowe. Przez najbliższe dwa tygodnie zawodnicy mają ćwiczyć indywidualnie w oparciu o rozpiski przygotowane przez sztab szkoleniowy.

– Jest to czas naszej wspólnej kwarantanny. Bardzo proszę wszystkich o roztropność i rozwagę. Pozostańmy w domach i nie pozwólmy, aby wirus jeszcze bardziej się rozprzestrzeniał. Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz za naszych najbliższych – apeluje Taras Romanczuk, kapitan Jagiellonii.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem