Kajakarze o medale mistrzostw Polski w maratonie rywalizowali w weekend w Opolu. Pięć krążków zdobyli zawodnicy Dojlid Białystok, również pięć razy stawali na podium reprezentanci Cresovii Białystok.

Dla Dojlid złoto wywalczyła Wiktoria Dąbrowska (C1 8 km juniorek młodszych). Srebro zdobyła dwójka młodzików (C2 8 km) Maciej Suprun i Rafał Korzonek oraz trener białostockiego klubu Paweł Skowroński (C1 12 km weteranów). Na trzeciej pozycji uplasowały się natomiast juniorki Alicja Szymborska i Aleksandra Dąbrowska (K2 12 km) oraz ojciec wraz z synem czyli Wojciech i Paweł Florczak (K2 28 km seniorów).