Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Białostoczanie w pierwszej rundzie kwalifikacji Ligi Europy zmierzą się z Dinamem Batumi. Pierwszy pojedynek odbędzie się 29 czerwca w miejscowości Kutaisi. Rewanż zostanie rozegrany 6 lipca w Białymstoku.

Jagiellonia do gry w pierwszej rundzie kwalifikacji europejskich pucharów zgłosiła 22 zawodników (można zgłosić jeszcze jednego piłkarza na 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszego spotkania). W tym gronie jest m.in. Konstantin Vassilejv, któremu wraz z końcem miesiąca wygasa umowa z białostockim klubem (we wtorek mają się odbyć rozmowy w sprawie jej przedłużenia). Do gry w Lidze Europy zgłoszony został też Guilherme Sitya, lewy obrońca ostatnio występował w Termalice Nieciecza. Na liście zgłoszonych nie ma natomiast Łukasza Sekulskiego, który ostatnio był wypożyczony do Piasta Gliwice, a obecnie przebywa na zgrupowaniu wraz z Jagiellonią.

Lista zgłoszonych piłkarzy

Bramkarze: Hubert Gostomski, Marian Kelemen, Damian Węglarz.

Obrońcy: Łukasz Burliga, Ziggy Gordon, Ivan Runje, Guilherme Sitya, Dawid Szymonowicz, Piotr Tomasik, Guti.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Rafał Grzyb, Dmytro Chomczenowski, Arvydas Novikovas, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Konstantin Vassiljev, Przemysław Mystkowski.

Napastnicy: Fedor Cernych, Cillian Sheridan, Karol Świderski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.