Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jagiellonia na dwie kolejki przed końcem sezonu jest wiceliderem ekstraklasy. Bez względu na to, jak zespół zakończy rozgrywki, pracę z drużyną z Białegostoku kończy Michał Probierz. Szkoleniowiec nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu. Trener ma propozycje z zagranicznych klubów.

W Jagiellonii trwają więc poszukiwania nowego szkoleniowca. Nazwisk potencjalnych następców Michała Probierza jest naprawdę sporo. W tym gronie miałby być m.in. Zbigniew Smółka, szkoleniowiec pierwszoligowej Stali Mielec, czy też Radosław Mroczkowski, pod którego wodzą awans do ekstraklasy wywalczyła w tym sezonie Sandecja Nowy Sącz. Białostoczanie sondowali też możliwość zatrudnienia Waldemara Fornalika, który niedawno odszedł z Ruchu Chorzów, jak też Franciszka Smudy pracującego obecnie w Górniku Łęczna.

Swą kandydaturę do Białegostoku wysłał też m.in. Gennaro Gattuso, o czym na Twitterze poinformował Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”.

Była gwiazda AC Milanu jako trener pracuje od 2013 roku. Gennaro Gattuso był szkoleniowcem w czterech klubach. Prowadził szwajcarski Sion, grecki OFI Kreta, włoskie Palermo i Pisę. Z tym ostatnim spadł niedawno z Serie B.

Z kolei inny z dziennikarzy „Przeglądu Sportowego”, Łukasz Olkowicz, informuje, że w Jagiellonii pracować mogą Ljubosław Penew bądź Krasimir Bałakow.

Pierwszy z nich to były selekcjoner reprezentacji Bułgarii, jak też były świetny bułgarski napastnik. Bałakow to również były reprezentant Bułgarii.

W Jagiellonii pod uwagę brane są także kandydatury szkoleniowców z Ukrainy i Białorusi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.