Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W teatralnej stodole – Siedlisku Kultury Solniki 44 (pod Zabłudowem) będzie więc „i śmieszno, i straszno”.

– Zapraszamy do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku – mówią Dagmara Sowa i Paweł Chomczyk, twórcy Grupa Coincidentia, którzy powiodą widzów w szaloną podróż teatralną. W swoim stylu – poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Sięgając do tekstów naukowych, dramatycznych czy autentycznych opowieści, poprzez sceniczne improwizacje, artyści odtworzą mechanizmy strachu. Jednocześnie bawiąc się konwencjami i formą, wykorzystują najróżniejsze środki wyrazu, lalki i muzykę na żywo.

Solniki 44. Zapamiętajcie ten adres. Grupa Coincidentia i teatr w lesie

Skąd tytuł spektaklu?

– O ile straszkę pospolitą- popularny gatunek ważki- można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Na takie pytania spróbuje właśnie odpowiedzieć Grupa Coinciudentia – czytamy w materiałach do spektaklu, przygotowanych przez Annę Andrakę, która jest też autorką tekstów wykorzystywanych w spektaklu.

Za jego koncepcję i realizację poza Sową i Chomczykiem odpowiadają też muzycy Robert Jurco i Bogusław Kasperuk, scenografka Małgorzata Tarasewicz – Wosik, kompozytor Jerzy Bielski oraz Anna Andraka. Autorem muzyki jest Jerzy Bielski, za choreografię odpowiada Karolina Garbacik.

Wstęp na spektakl jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc – pod adresem info.solniki44@gmail.com. Na facebooku Grupy Coincidentia znaleźć można też mapkę jak dojechać do niezwykłej teatralnej stodoły.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.