W ramach budowania partii politycznej Robert Biedroń w Podlaskiem był dwukrotnie. Pierwszy raz dyskutował z mieszkańcami i mieszkankami Suwałk w sierpniu ubiegłego roku. Kolejne spotkanie – w grudniu zeszłego roku w Łomży w ramach jego ogólnopolskiego objazdu pod hasłem „Burza Mózgów” było jednym z największych spotkań o politycznym charakterze, które się tutaj odbyły.

Robert Biedroń w Łomży. 10 postulatów po burzy mózgów

– Spotkania te pokazały, czego tak naprawdę oczekują ludzie mieszkający na tych terenach i czego tu brakuje. No i oczywiście pozwoliło to nam się policzyć – podsumowuje koordynator okręgowy tworzącej się partii Biedronia w Podlaskiem Michał Saniewski.

Nikogo nie przekreślamy

33-letni Michał Saniewski to zawodowo ratownik medyczny z Białegostoku. W ostatnich wyborach samorządowych startował do białostockiej rady miejskiej z ramienia Inicjatywy dla Białegostoku, skupiającej działaczy ruchów miejskich i organizacji pozarządowych. Bez powodzenia – jak wszyscy kandydaci i kandydatki z tego komitetu wyborczego. Już wtedy Saniewski był blisko kiełkującej partii Biedronia, wtedy ruchu.

Pozostało 88% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej