Założenia projektu „Foresight Białystok 2050” zaprezentowali fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok i stowarzyszenie Łączy Nas Białystok oraz Tadeusz Arłukowicz, kandydat w jesiennych wyborach na prezydenta Białegostoku popierany przez ruch Kukiz’15. Chcieli to zrobić w Centrum Aktywności Społecznej przy św. Rocha. Do środka jednak nie zostali wpuszczeni. Dlaczego? Urszula Mirończuk, rzecznik prezydenta Białegostoku, odpowiada, że CAS nie jest miejscem na konferencje prasowe polityków.

Zamiast multimedialnej projekcji musiały wystarczyć więc słowa.

– To projekt, który wybiega bardzo daleko w przyszłość, ale jednocześnie stanowi podstawę do napisania nowej strategii rozwoju miasta Białystok. Obecna kończy się w roku 2020. My chcemy przygotować ten projekt w oparciu o własne działania, organizacji pozarządowych oraz we współpracy z jedną z białostockich uczelni, z którą niebawem podpiszemy list intencyjny – mówił Arłukowicz.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.