„Wyborcza” dotarła do raportu o ekonomicznym tle funkcjonowania Lasów Państwowych w latach 2015-2017- czyli pod rządami ministra środowiska Jana Szyszki oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego. Dokument przygotowało Hajnowskie Towarzystwo Ochrony Krajobrazu (wchodzące w skład koalicji: Niech Żyją! – grupa organizacji pozarządowych). Na jego czele stoi Zenon Kruczyński – pochodzący z Gdańska ekolog, pisarz, były myśliwy osiadły w Puszczy Białowieskiej.

Raport adresowany jest do ministra środowiska Henryka Kowalczyka, a przez Pocztę Polską ma być rozesłany do wszystkich mieszkańców puszczańskich gmin, czyli Białowieży, Hajnówki oraz Narewki. Informacje w nim zawarte będą także sukcesywnie publikowane w internecie.

Minister jedzie do Puszczy Białowieskiej, ekolodzy liczą na zmianę języka sporu. Przełomu nie ma

We wstępie raportu zaznaczono: „Jesteśmy mieszkańcami z regionu Puszczy. Niepokoi nas to, że nasza cenna marketingowo marka, jaką jest Puszcza Białowieska, staje się coraz bardziej zagrożona. Odbieramy to jako postępujące wraz z kolejnymi zrębami wyniszczanie ekonomicznych podstaw bytu społeczności tu żyjącej”.

Pozostało 87% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej