O sprawie tego doktoratu "Gazeta" pisze od kilku lat. Jerzy Jankowski - w przeszłości poseł SLD, a obecnie szef Krajowej Rady Spółdzielczej - w 1998 r. na wrocławskiej akademii ekonomicznej pierwszy raz obronił rozprawę doktorską pt. "Wpływ transformacji systemowo-ustrojowej na ekonomiczno-społeczne przekształcenia spółdzielczości". Rok później prof. historii Zofia Chyra-Rolicz z Akademii Podlaskiej w Siedlcach udowodniła mu, że popełnił plagiat. Uczelniania komisja odebrała mu tytuł.

Po plagiacie chwila przerwy

Po odczekaniu kilku lat Jankowski ponownie postanowił starać się o tytuł doktora. Pod swoje skrzydła nie chciały go przyjąć uczelnie we Wrocławiu i Krakowie, obawiając się złej reputacji kandydata. Przewód doktorski bez kłopotu otworzył na wydziale ekonomicznym. W marcu 2003 r. obronił tam pracę pt. "Spółdzielczość mieszkaniowa a polityka państwa w latach 1989-2000".
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.