Co jest grane 24

6649 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Fisz Emade Tworzywo w Klubie Zmiana Klimatu

  Fisz Emade Tworzywo w Klubie Zmiana Klimatu

  hip-hop

  Fisz Emade Tworzywo jesienią rusza w trasę koncertową po Polsce, która promować będzie nowy album pt. „Drony”. 2 listopada wystąpi w Klubie Zmiana Klimatu. Przez lata duet braci Waglewskich przyzwyczajał fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się, by wszystkie ich produkcje łączyła wysoka jakość i zaangażowanie. Ich ostatni album pt. „Mamut” był tego najlepszym przykładem. Przyniósł artystom złotą płytę oraz Fryderyka w kategorii Album roku elektronika / indie / alternatywa. Gazeta Wyborcza uznała krążek za najlepsze polskie wydawnictwo 2014 roku, a single „Pył” oraz „Ślady” utrzymywały się przez wiele tygodni na szczycie Listy Przebojów Radiowej Trójki. W październiku tego roku premierę będzie miał kolejny album pt. „Drony”, którego namiastką jest rewelacyjny singiel „Telefon”.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Plan Maggie

  Plan Maggie

  komedia

  Ocena 4/6

  Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 • Smoleńsk

  Smoleńsk

  dramat

  Ocena 1/6

  10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

 • Mrocznie w pałacu i na stadionie. Up To Date Festival funduje "nowe"

  Na poduszce, wśród mrocznych dźwięków, w auli pałacu Branickich? To, co jeszcze jakiś czas temu było niewykonalne, stało się możliwe. Podobnie jak to, że kryte parkingi stadionu miejskiego nie wypełniają samochody, tylko setki ludzi, poddający się transowym i hip hopowym brzmieniom. W Białymstoku trwa Up To Date Festival, w zupełnie nowej lokalizacji, z jeszcze innym pomysłem na siebie.

 • ODE krąży po regionie. Festiwal teatru białoruskiego [PROGRAM]

  Spektakle, spotkania, czytanie performatywne. W piątek (23.09) w regionie zaczyna się Festiwal Teatralny ODE - jeszcze bogatszy i ciekawszy niż przed rokiem. Przez tydzień w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Hajnówce i Teremiskach zobaczyć można będzie różne odcienie kultury białoruskiej w teatrze. Na wszystkie pokazy - wstęp wolny. Trzeba tylko wcześniej zarezerwować bezpłatne wejściówki.

 • Kolekcja wyjątkowa w skali kraju. Galeria Arsenał w TVP Kultura

  Widzowie w całej Polsce zobaczą 10 dzieł z II Kolekcji Galerii Arsenał. 10 października w TVP Kultura rozpocznie się cykl programu "Którędy po sztukę", poświęconego właśnie białostockiemu zbiorowi. Wyróżnienie jest tym większe, że jak dotąd program pokazał tylko dwie polskie kolekcje: w Warszawie i Krakowie. Białostocka będzie trzecią. Program wspiera finansowo Urząd Miejski w Białymstoku.

 • "Śluby panieńskie" Fredry zagrane przez lalki. Efekt jest zaskakujący...

  One zalotów nie chcą, oni nie rozumieją. Jeden płacze i od miłości ginie, drugi obmyśla plan... 180 lat temu historię miłosnej strategii opisał Fredro i co ciekawe, opis to ciągle żywy. W Białostockim Teatrze Lalek zyskuje jeszcze nietypowy wariant, bo... lalkowy.

 • Równonoc jesienna - pierwszy dzień jesieni kalendarzowej. Białystok we mgle [ZDJĘCIA]

  I koniec lata. Dziś rano słońce nie przebiło się przez zachmurzone niebo. Za to miasto okryła mgła. 23 września - rozpoczęła się kalendarzowa jesień.

 • Kino dzieci. Filmowa przygoda pod patronatem "Wyborczej"

  3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci zaprasza do udziału w filmowej przygodzie pod hasłem "Małe i duże filmowe podróże"! Upłyną one pod znakiem filmów z całego świata, spotkań z twórcami, filmowymi śniadaniami i warsztatami - by tylko wymienić plastyczne i kulinarne!

 • Naucz się (mądrze) na błędach

  Ucz się, nie bój się rozmawiać o błędach, bądź innowacyjny i autentyczny, patrz jak zmienia się twoje otoczenie, wyciągaj wnioski i idź od razu dwa kroki dalej. Idea organizacji uczącej się, to nie tylko teoria naukowa. To biznesowa szansa, by być lepszym w przyszłości i zyskać przewagę nad konkurencją.

Tematy ważne dla Białegostoku
Tematy
Miejsca
Komunikacja w Białymstoku
Edukacja
Praca
Nieruchomości w Białymstoku