Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Taco Hemingway w Klubie Zmiana Klimatu

  Taco Hemingway w Klubie Zmiana Klimatu

  hip-hop

  Taco Hemingway wystąpi 11 grudnia w Klubie Zmiana Klimatu. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej debiutancki album długogrający pt. "Marmur".  Taco Hemingway to artysta urodzony w 1990 roku w Egipcie jako Filip Szcześniak. Mieszka w Warszawie, gdzie ukończył liceum im. M. Kopernika oraz kulturoznawstwo na UW. Studiował też przez rok na University College London. Twórca słynnych viralowych filmików dotyczących życia klubowego Warszawy opartych o fragmenty filmu „Upadek”. Muzycznie zadebiutował rapowymi nagraniami w języku angielskim, jednak uznanie przyniosła mu twórczość po polsku. Opublikowana pod koniec 2014 roku koncepcyjna, fabularna epka “Trójkąt Warszawski”, skupiła na nim zainteresowanie publiczności, krytyków i środowiska. Idąc za ciosem, nagrał równie ciepło przyjętą epkę “Umowa o dzieło” z czerwca 2015 roku. Taco tworzy zgrany zespół z producentem muzycznym Rumakiem (Maciej Ruszecki) oraz Łukaszem Partyką, odpowiedzialnym za sztuki wizualne.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Vaiana: Skarb oceanu

  Vaiana: Skarb oceanu

  animowany

  Ocena 4/6

  Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat i nikt nie wie dlaczego... "Vaiana" to opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

 • Trolle

  Trolle

  animowany

  Ocena 4/6

  Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół. Znajdź swoje szczęśliwe miejsce z Trollami!

 • Underworld: Wojny krwi

  Underworld: Wojny krwi

  horror

  Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale.

 • Nadchodzi ŻUBROFFKA! Szalona filmowa podróż dookoła świata [ROZMOWA]

  250 filmów z całego świata, 5 dni, z kina właściwie można nie wychodzić. Nadciąga ŻUBROFFKA! Wielkie święto krótkiego metrażu zaczyna się w środę (7.12) i potrwa do niedzieli (11.12). Rezerwować czas trzeba koniecznie - program jest bogaty. - Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych to filmowa witaminowa bomba na początek zimy. Zalecam jej zażycie każdemu - zaprasza Maciej Rant.

 • Zobacz rodzinny album Białegostoku bez wychodzenia z domu....

  2 tys. zdjęć, 80 wywiadów, 108 godzin nagrań. Wszystkie związane z historią lokalną, najbliższą - dotyczącą Białegostoku i Podlasia, od końca XIX w. do czasów współczesnych. Wszystkie w zasięgu ręki, bez ruszania się z domu. Już od 15 grudnia będzie można je przeglądać w internecie - dzięki internetowej platformie: e-Mediateka CLZ. Bardzo cenne przedsięwzięcie realizuje Centrum im. Ludwika Zamenofa.

 • Wielkie oczekiwanie i sam bal. "Zemsta Nietoperza" w operze

  Rytmy Straussa, duch Klimta i aura wiedeńskiej secesji. Wszystko to - już 9 grudnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej, na premierze "Zemsty Nietoperza". Ma być tak, jak zwykle u Straussa: mnóstwo tańca, frywolnej atmosfery i lekkości. Ale artyści w jednej kwestii wymykają się autorowi tej jednej z najsłynniejszych operetek świata...

 • Moja krew i inne ważne kwestie. Bałka i Krakowiak neonami mówią o...

  Zniszczenie. Pamięć. Nieróżańcowe. Drzazgi. Sexy. Zagrożenie. Moja krew. Fake Go... W Galerii Arsenał krążymy wśród najróżniejszych słów, łącząc je po swojemu w sensy, nadając im swoje znaczenia i emocje. Do wędrówki wśród neonowych zagadkowych haseł zaprasza wybitny polski rzeźbiarz Mirosław Bałka oraz młodsza o pokolenie artystka Katarzyna Krakowiak.

Tematy ważne dla Białegostoku
Tematy
Miejsca
Komunikacja w Białymstoku
Edukacja
Praca
Nieruchomości w Białymstoku