Co jest grane 24

11281 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Kandyd, czyli Optymizm

  Kandyd, czyli Optymizm

  teatr lalek

  "Kandyd, czyli Optymizm" to jedna z najsłynniejszych powiastek filozoficznych, która odzwierciedla ówczesny światopogląd. Wieloznaczność treści umożliwia odniesienie dzieła do czasów współczesnych. Fabułą jest podróż głównego bohatera, podczas której demaskuje on naturę człowieka, normy społeczne, obyczaje, prawa moralne i systemy władzy. Opowieść o awanturniczych przygodach Kandyda ubarwia wątek miłosny - ciągłe rozstania i nieoczekiwane spotkania z ukochaną Kunegundą.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Dziewczyna z pociągu

  Dziewczyna z pociągu

  thriller

  Ocena 3/6

  Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

 • Wołyń

  Wołyń

  dramat

  Ocena 5/6

  Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

 • Szkoła uwodzenia Czesława M.

  Szkoła uwodzenia Czesława M.

  komedia

  Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

 • Polskie serce, hiszpańska dusza. Jazzowo w Famie

  Rodowita Hiszpanka zakochana w Polsce oraz polscy jazzmani wystąpią w niedzielę (23.10) w Famie. Koncert Laura Cubi&Adam Wendt Acoustic Set odbędzie się w ramach cyklu Jazz na BOK-u.

 • Pierwsze takie urodziny. Tort w Helios Jurowiecka

  Będzie tort, konkursy z nagrodami, animacje dla najmłodszych. W niedzielę (23.10) kino Helios w Galerii Jurowiecka będzie świętować swoje pierwsze urodziny!

 • To się powtarza wciąż i wciąż. Poskromienie złośnicy przy telewizorze

  Strzelą miną, upuszczą chusteczkę, podciągną spódnicę. Co z tego, że panowie w złotych rajtuzach, a panie w krynolinach, skoro w odwiecznych gierkach między mężczyzną a kobietą mimo upływu stuleci nic się nie zmieniło? Teatr Papahema pokazuje to brawurowo, wedle litery Szekspira, ale bardzo po swojemu. Jak trzeba to złośnicę rozpiszą na trzy osoby, a spektakl zamienią w pokaz mody. "Poskromienie złośnicy" już w środę (19.10) o godz. 19 i w grudniu w Teatrze Dramatycznym. Zobaczyć trzeba koniecznie

 • Kołyma sprawdzianem ludzkich możliwości. Trwa Festiwal Kultury i...

  Opowieść o 560 kilometrach wędrówki korytem zamarzniętej rzeki Kołymy, w 50-stopniowym mrozie, ciągnąc sanie, z niebezpiecznymi przygodami i anegdotami o serdeczności miejscowych, już byłaby dostateczną atrakcją dla słuchaczy. A podróżnik Krzysiek Suchowierski okrasił ją jeszcze przyjaźnią z psem-przybłędą - i kupił publikę. Warto iść na Festiwal Kultur i Podróży "Ciekawi świata", by posłuchać takich rzeczy.

 • Czy SMS-y zmniejszą kolejki do specjalistów? NFZ twierdzi, że tak

  Podlaski NFZ jako jeden z pierwszych wprowadza od dzisiaj program wysyłania do pacjentów wiadomości SMS z przypomnieniem o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty. Takie rozwiązanie może się przyczynić do zmniejszenia kolejek.

 • Naukowcy potwierdzili istnienie żubra... Higgsa. Był inny niż współczesny

  Dotąd był znany jedynie z przedstawień z epoki lodowcowej. Teraz, dzięki badaniom DNA, udało się potwierdzić jego istnienie - żubra, którego badacze określają między sobą mianem "żubra Higgsa", nawiązując do bozonu Higgsa - enigmatycznej cząstki

 • Biznes chce szybko, w urzędzie muszą zaplanować

  Największa wiedza jest wewnątrz organizacji. Ona jest w ludziach tam pracujących, w zespołach, które tam działają. By coś poprawić, nie zawsze warto od razy szukać na zewnątrz. Czasami wystarczy przyjrzeć się temu, co już jest - mówi Izabela Sługocka, trenerka zarządzania i właścicielka firmy szkoleniowej

Tematy ważne dla Białegostoku
Tematy
Miejsca
Komunikacja w Białymstoku
Edukacja
Praca
Nieruchomości w Białymstoku